Hotelowy komfort i szybka obsługa

Na rynku polskim funkcjonuje wiele sieci hotelowych. Są bardziej rozpoznawane przez turystów lub mniej. Ale każdy obiekt chce pozyskiwać wielu klientów. Warto zatem przyłączyć się do sieci hotelowej rozpoznawanej i gwarantującej miłą obsługę. Jedna z firm rozwija koncept franczyzowy w naszym kraju. Najczęściej są to hotele zlokalizowane w miejscach, gdzie występuje duży przepływ ludzi m.in. stacje benzynowe, dworce, lotniska lub autostrady. Oferta skierowana jest to turystów tranzytowych, kierowców zawodowych, przedstawicieli handlowych.
Przystąpienie do sieci związane jest z opłatą wstępną w wysokości 20 tys. zł. Dodatkowo pobierane są miesięczne opłaty licencyjne 5 procent od uzyskanych przychodów i opłaty marketingowe. Istnieją dwa rodzaje franczyzy. Pierwszy wariant partner biznesowy posiada swój obiekt i niezbędne jest dostosowanie przyszłego hotelu do wymagań sieci. Jest to koszt około 55 tys. zł. Druga możliwość to franczyzobiorca posiada grunt lub kapitał, a obiekt hotelowy należy zbudować od podstaw. Jest to czasochłonna inwestycja, gdzie cała budowa może kosztować kilka milionów złotych.
Łącznie z hotelem może funkcjonować restauracja na min. 50 – 60 osób. Jest to optymalna wielkość, aby pomieścić wycieczki autokarowe. Z kolei sam hotel maksymalnie może mieć 8 – 10 pokoi. Przyłączając się do sieci otrzymuje się wiele możliwości wsparcia. Franczyzodawca gwarantuje współfinansowanie, pakiet szkoleń, plan marketingowy dostosowany do danego obiektu, współpracę z dostawcami, oprogramowanie i sprzęt medialny.

5/5 - (1 vote)

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *