Rowery holenderskie – wypożyczalnia, sprzedaż

Rower to środek lokomocji, który w swojej prostocie ma wiele atutów. Należą do nich wygoda, ekologiczność oraz cena. Poruszając się bicyklem nie stoisz w korkach, oszczędzasz na biletach komunikacji miejskiej, a także dbasz o swoją kondycję fizyczną. Mając kilkadziesiąt tysięcy złotych można otworzyć swoją wypożyczalnię rowerów. Najlepiej prowadzić interes w dużych miastach, ośrodkach wypoczynkowych. Tylko tam jest odpowiedni przepływ ludzi, którzy będą chętni skorzystać z naszej oferty. W małych miastach może być problem z generowaniem zysku. W opinii innych właścicieli wypożyczalni zapotrzebowanie jest duże na tego typu usługi. Są klienci, którzy doceniają znane marki holenderskich bicykli. Jednocześnie zależy im na komforcie jazdy i kultywowaniu zdrowego trybu życia. Należy pamiętać, że wypożyczalnia jest sezonowa. Wszystko uzależnione jest od pogody. Z kolei bieżące opłaty płaci się co miesiąc. W związku z czym trzeba być elastycznym na rynku i dostosować swoje usługi do panujących trendów.
Początek biznesu należy rozpocząć od założenia swojej działalności gospodarczej. Następnie zrobić stronę internetową, wypozycjonować witrynę oraz stworzyć ciekawe logo. Dobrym rozwiązaniem są także plakaty i ulotki, a także marketing szeptany. Sprzedaż rowerów poprzez internet nie wymaga ich składowania. Oszczędza się na wynajmie pomieszczenia. Mając podpisane umowy z producentami, hurtowniami wystarczy złożyć zamówienie i rower zostanie wysłany bezpośrednio do klienta. My tylko zajmiemy się sprzedażą i marketingiem. Potem oczywiście istnieje możliwość otwarcia sklepu stacjonarnego. Należy wynająć odpowiedni lokal w dobrej lokalizacji, podpisać umowę najmu i zrobić ewentualny remont. W ten sposób podniesiemy swoje koszty miesięczne, ale będzie lepszy kontakt
z klientem. Wiadomo relacje bezpośrednie są bardzo istotne dla każdego. Nie jesteśmy anonimowi. Dodatkową usługą w prowadzeniu sklepu jest przechowalnia rowerów. Istnieje możliwość wynajmu magazynu, hali, aby pomieścić wiele bicykli. Nigdy nie wiadomo, ile osób będzie chętnych do skorzystania z takiej usługi. Jest to opcja przeznaczona dla każdego, ale najbardziej dla mieszkańców osiedli, bloków. To oni zawsze mają problem z miejscem w mieszkaniu lub piwnicy. Przechowalnia ma wiele zalet. Pomieszczenie wyposażone jest w system alarmowy, stały monitoring, ubezpieczone od pożaru, włamania lub zalania. Rowery można zostawiać po sezonie od początku listopada do końca marca. Orientacyjny koszt usługi 170 zł za cały okres. W cenę wliczony jest także serwis przedsezonowy. Każdy rower w przechowalni ma swoją kartę z danymi właściciela, nazwą modelu i serią ramy. Wszystko po to, aby łatwiej go można było znaleźć. Rowery funkcjonują już od kilku stuleci i nic nie wskazuje, żeby miały przejść do lamsua.

Przykładowe koszty dla klienta

 • Godzina jazdy 6 zł
 • Całodzienne wypożyczenie roweru w godzinach pracy: 34 zł
 • Wypożyczenie roweru na dobę  45 zł
 • Kaucja podczas wypożyczenia: 110 zł
 • Koszt roweru na wypadek kradzieży lub innych wypadków losowych: 800 zł

Orientacyjne koszty inwestycji

 • Kapitał: 30 tys. zł (w tym zakup 10 używanych bicykli, wynajem lokalu i serwis)
 • Miesięczne zyski: 7 tys. zł
 • Koszt roweru holenderskiego: nowy 2,5 tys. zł, używany 750 zł
Rate this post


Czytelnicy szukali również:

 • wypożyczalnia rowerów biznes plan
 • jak otworzyc wypożyczalnie rowerow
 • biznes plan wypożyczalnia rowerów
 • rowery retro

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

 1. Rowerzysta pisze:

  Klienci cenią również możliwość serwisowania swoich rowerów, dlatego dla wybranego typu (w tym przypadku holenderek) warto zaopatrzyć się w podstawowe części, a nie tylko opierać się na ich przeglądzie.
  Jednocześnie warto prowadzić również skup używanych rowerów (oczywiście przy lokalu o większym metrażu), które po serwisowaniu sprzeda się z początkiem sezonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *