Pub z karaoke – śpiewana rozrywka

?Śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej?. To słowa piosenki, które odzwierciedlają sytuację podczas imprezy karaoke. Są ludzie ze zdolnościami muzycznymi i pozostali, którzy lubią klimat pubu oraz wspólnej zabawy. Ale mowa o pubie i tutaj talent muzyczny nie przyda się do zarządzania lokalem. Trzeba posiadać zdolności organizacyjne, przywódcze, przewidywać pewne sytuacje oraz rozwiązywać nieprzewidziane wypadki w krótkim czasie. To niektóre z cech właściciela pubu. Taki typ rozrywki jest dostępny dla każdego od młodych ludzi, a skończywszy na starszych. Karaoke może być organizowane w każdy dzień tygodnia, jest to kwestia do ustalenia przez właściciela.
Do prowadzenia pubu niezbędne są dokumentacja lokalu (projekty budowy, technologiczny, wentylacji, wodno-kanalizacyjny, elektryczny) i pozwolenia (Inspektora Nadzoru Budowlanego, straży pożarnej, Inspekcji Pracy, Sanepidu). Są to niezbędne formalności i dokumenty, bez których nie będzie można prowadzić działalności. Dodatkowo należy mieć pozwolenia administratora budynku na prowadzenie pubu oraz zorientować się czy w pobliżu nie ma placówek oświatowych. W innym wypadku otwarcie pubu będzie zabronione przepisami prawa polskiego. Kolejną istotną sprawą są koncesje na alkohol. Łączna kwota na napoje od 4,5 procent do powyżej 18 procent to 4 tys. zł. Oczywiście koncesje należy odnawiać co roku.
Następnie tworzy się event karaoke z profesjonalną obsługą. Pamiętać należy, żeby odpowiednio dobierać sobie partnerów biznesowych. Na rynku funkcjonuje wiele pseudo firm, które nie są specjalistami w tej branży. Oprócz profesjonalistów należy także zakupić kilka niezbędnych rzeczy m.in. monitor LCD i projektor (wszyscy uczestnicy będą mogli swobodnie czytać teksty piosenek), mikrofony dla obsługi i wokalistów minimum sześć sztuk. Dodatkowo potrzebny jest także mikser audio, kamera pogłosowa. Przy ich pomocy zmniejsza się skutki fałszowania uczestników. Niezbędne są kolumny 500 watowe, laptop z profesjonalną karta muzyczną oraz oprogramowanie, które pomaga zintegrować tekst z melodią. Profesjonalna obsługa kosztuje kilkaset złotych. Zatrudniając sprawdzony zespół nie musimy dbać o ochronę praw autorskich. To oni zajmują się regulowaniem należności do Zaiksu i SPAVu.
Imprezy karaoke są najczęściej organizowane wieczorami około 21. Uczestnicy mają czas, aby spokojnie móc się zapisać na listę u Dj-a. W międzyczasie w pubie mogą być promocje na drinki, piwo. Takie działanie podnosi sprzedaż w pubie i zachęca jednocześnie ludzi do wzięcia udziału w zabawie.

Przykładowe koszty inwestycji:

  • aranżacja pubu: 140 tys. zł
  • towar: 26 tys. zł
  • koncesje: 4 tys. zł

Suma: 170 tys. zł

Miesięczne koszty:

  • czynsz: 9 tys. zł
  • wynagrodzenia pracowników: 18 tys. zł
  • opłaty: 32 tys. zł
  • towar: 18 tys. zł
  • organizacja karaoke: 5 tys. zł
  • ochrona: 9 tys. zł

Suma: 91 tys. zł

Przychody:

  • sprzedaż piwa: 55 tys. zł
  • sprzedaż innych alkoholi: 38 tys. zł
  • sprzedaż napojów bezalkoholowych: 26 tys. zł
  • sprzedaż jedzenia: 5 tys. zł

Suma: 124 tys. zł

Dochody: 33 tys. zł

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *