Kolektor danych typu pistolet – zastosowanie, zalety, polecane modele

Kolektory danych mogą mieć różne formy. Jedną z nich jest kolektor typu pistolet, który wyposażony jest w uchwyt pistoletowy. Jakie zastosowanie mają takie kolektory? Jakie są ich główne zalety? Jaki model warto wybrać?

Kolektor z uchwytem pistoletowym – dlaczego warto?

Standardowe kolektory danych mają postać urządzeń przypominających smartfony, dlatego podczas obsługi mogą być one dość wymagające i męczyć dłonie. Gdy dłoń ustawiona jest na płasko i jednocześnie naciska przyciski na kolektorze danych, może dojść wtedy do szybkiego pojawienia się bólu nadgarstka oraz palców. Rozwiązaniem jest kolektor z uchwytem pistoletowym.

Urządzenie jak kolekto danych typu pistolet ma specjalny uchwyt pistoletowy, który pozwala na trzymanie go w pozycji dłoni, która jest bardziej komfortowa. Skanowanie danych również odbywa się wtedy łatwiej, ponieważ wystarczy naciskać przycisk na uchwycie za pomocą jednego palca.

Zalety kolektorów z uchwytem pistoletowym

Kolektory danych wyposażone w uchwyt pistoletowy mają wiele zalet:
– Zmniejszają bóle dłoni podczas pracy,
– Przyspieszają procesy skanowania danych,
– Powodują, że skanowanie jest wygodniejsze nawet przy dużych ilościach danych do wprowadzenia do systemu,
– Zmniejszają ryzyko wypadania kolektora z dłoni podczas pracy.

Jak kolektor danych typu pistolet wybrać?

Na rynku dostępne są dwa główne typy kolektorów danych z uchwytami pistoletowymi – to kolektory danych z uchwytem zintegrowanym, czyli wbudowanym, a także te, do których uchwyt można dodać.

Wygodniejsze w obsłudze są kolektory z uchwytami zintegrowanymi jak LECOM S70. To nowoczesny kolektor danych wyposażony w system operacyjny Android 9, 8-rdzeniowy procesor, duży wyświetlacz o przekątnej 5,7 cala, a także wysokiej klasy skaner kodów Honeywell N6603. Kolektor LECOM S70 ma także pojemny akumulator 5000 mAh, jest odporny na upadki z wysokości wynoszącej do 1,5 metra oraz ma klasę szczelności IP66.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *