Szkoła rodzenia dla przyszłych rodziców

Nauka rodzicielstwa nie jest łatwa. Wszystkiego człowiek uczy się z czasem, nabiera doświadczenia w jaki sposób postępować z małym człowiekiem. Szkoła, która jest przeznaczona dla rodziców ma pomóc w relacjach z dziećmi oraz  macierzyństwie. Placówki tego typu cieszą się ogromną popularnością. Jest to zapewne podyktowane profesjonalną obsługą i wykwalifikowanym personelem. Rodzicielstwa nikt nie uczy, nie nabywa się tego doświadczenia zaraz po urodzeniu. Szkoła ma za zadanie nauczyć ludzi w jaki sposób zachowywać się przed narodzinami, podczas porodu i w trakcie wychowywania dziecka. Poznają różne techniki. Przyszli rodzice są w stanie sprostać wymagającemu zadaniu jakim jest bycie rodzicem.
Otwarcie szkoły rodzenia wiąże się z wieloma czynnikami. Na początku należy poszukać odpowiedni lokal. Pomieszczenia muszą spełniać określone wymogi, które są zawarte w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia. Szkoła powinna być wyposażona w instalację wodociągową, kanalizacyjną, grzewczą, wentylacyjną i elektryczną. Z kolei powierzchnia użytkowa nie może być mniejsza niż 15 m?. Osoba kierująca taką placówką nie musi posiadać kwalifikacji, jeśli zatrudnia specjalistów (m.in. fizjoterapeuta, masażysta, psycholog), którzy prowadzą zajęcia. W innym wypadku warto uczestniczyć w kursach dla instruktorów rodzenia, które poszerzają wiedzę teoretyczną i praktyczną.  Istotny jest także kapitał. Jest wiele możliwości. Jedną z nich jest dofinansowanie w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Należy przedstawić swój biznesplan, napisać wniosek. Dokumenty są weryfikowane przez komisję w ciągu kilku tygodni. Przede wszystkim brane są pod uwagę realne założenia działalności, jej trwałość, efektywność kosztowa i zgodność ze zdefiniowanymi potrzebami. Przyszli przedsiębiorcy mają możliwość otrzymania około 40 tys. zł.
Uczestnicy kursów uczą się na zajęciach praktycznych umiejętności m.in.: wskazówki związane z fizjologią ciąży i porodu, metod uśmierzania bólu, funkcji ojca, diety, ćwiczeń, laktacji, technik masażu noworodka, noszenia dziecka w chuście i wielu innych. Koszt zajęć uzależniony jest od palcówki i miasta.

Przykładowy cennik usług:

  • Koszt pojedynczych zajęć kursu otwartego 20 zł
  • Koszt kursu zamkniętego 500 zł

(jest to 12 zajęć teoretycznych i praktycznych, w ciągu dwóch tygodni)

  • Pojedyncza wizyta domowa w ramach kursu 100 zł
  • Godzinna porada laktacyjna, pielęgnacyjna 100 zł
Rate this post


Czytelnicy szukali również:

  • szkoła rodzenia biznes plan
  • biznes plan szkoły rodzenia
  • włosy łonowe zdjecia
  • biznes plan szkoła rodzenia

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *