Zakładamy gabinet stomatologiczny

Gabinet stomatologiczny może założyć każdy ? nie tylko lekarz stomatolog. Podpowiadamy, jak założyć własny gabinet dentystyczny i dobrze na tym zarobić.

Przedsiębiorca, który postanowi założyć własny gabinet dentystyczny, może szukać zmniejszenia kosztów na wiele różnych sposobów. Warto o tym pomyśleć już na etapie zakładania własnej firmy. Zamiast wybierać działalność gospodarczą, przyszły właściciel gabinetu może założyć spółkę ? dzięki temu uniknie konieczności płacenia składek ZUS i oszczędzi ponad 1100 złotych każdego miesiąca. Co zrobić, jeżeli nie chce prowadzić gabinetu ze wspólnikami? Wystarczy zamiast zakładać spółkę kupić gotową, istniejącą na rynku miesiąc czy dwa.

Dalsze cięcia kosztów

Nowemu gabinetowi dentystycznemu może być ciężko przebić się do świadomości klientów bez wydawania majątku na reklamę. Dlatego warto rozważyć podpisanie kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia ? wówczas to nie pacjenci płacą swoje rachunki, ale NFZ. Dla wielu Polaków leczenie zębów prywatnie to nadal zbyt duży wydatek, dlatego wolą skorzystać z opieki państwowej. Nic nie stoi na przeszkodzie, by połączyć oba typy działalności (prywatnej i na NFZ) w jednym gabinecie, szczególnie jeżeli planujemy oferować szeroki wachlarz usług, np. zarówno usługi protetyczne, jak i dentystyczne czy ortodontyczne.

By płacić mniej za artykuły protetyczne, kupujmy je w hurtowniach internetowych (jedną z bardziej popularnych jest DentalTree.pl), gdzie zapłacimy znacznie mniej niż w sklepie stacjonarnym. Kupując zaopatrzenie protetyczne przez Internet zaoszczędzimy też czas i paliwo.

Zdobywamy klientów

Wiemy już, jak możemy ciąć koszty prowadzenia gabinetu, ale jak sprawić, żeby zaczęli odwiedzać nas klienci? Można zacząć od wydłużenia czasu pracy gabinetu: większość osób pracuje od 8 rano do 16 i dopiero późnym popołudniem lub wieczorem mają czas, by zatroszczyć się o swoje zęby. Dłuższe godziny otwarcia (przynajmniej przez część dni w tygodniu) powinny przyciągnąć część klientów. Z drugiej strony, warto pomyśleć o zniżkach na usługi w godzinach, kiedy ruch jest mniejszy. Z promocji mogliby korzystać także emeryci, można pomyśleć również o obniżce cen, gdy na wizytę (np. na przegląd) przychodzi cała rodzina.

Prowadzenie opłacalnego gabinetu dentystycznego to połączenie usług wysokiej jakości, dobrego biznesplanu, sprytnej reklamy oraz dobrego wyczucia. Nasz biznes będzie miał największe szanse powodzenia tam, gdzie brakuje tego typu usług albo ich jakość pozostawia wiele do życzenia.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *