Czy opłaca się założyć salon masażu

Jeżeli chcesz pracować w swoim zawodzie a trudno jest Ci znaleźć pracę w branży, może warto zastanowić się nad założeniem własnej firmy. Czy to się opłaci? Należy zacząć od rozpoznania rynku. Można to przeanalizować na podstawie gabinetu masażu. Jesteśmy bardzo przepracowanym społeczeństwem, ze względu na siedzący tryb życia.

Zaczynamy oczywiście od założenie działalności gospodarczej. Po wszelkich formalnościach przychodzi czas na szukanie odpowiedniego lokalu. Do salonu masażu pomieszczenie nie musi mieć specjalnych cech, musi mieć łatwy dostęp dla osób, które mają problemy z chodzeniem a także jeżdżących na wózkach inwalidzkich. W pomieszczeniu powinna też być stała temperatura, nie może być zimno.

Na rozruch firmy możemy wziąć kredyt, lub postarać się o dofinansowanie unijne, Na początek to wydatek rzędu 20 tys. zł. Jeżeli chcemy zatrudnić osoby, powinni to być technicy rehabilitacji z uprawnieniami. Sprzęt specjalistyczny można kupić przez internet, lub zwrócić się bezpośrednio do producentów. Po roku czasu koszty zaczynają się zwracać.

Rate this post


Czytelnicy szukali również:

  • gabinet masażu pomysł na biznes

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *