Ile trzeba zainwestować w salon fryzjerski

Warto wiedzieć, że aby otworzyć i prowadzić salon fryzjerski nie potrzeba żadnych specjalnych pozwoleń ani uprawnień. Niezbędne jest jedynie założenie działalności gospodarczej. Punkt drugi to rejestracja działalności gospodarczej – wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym lub Ewidencji Działalności Gospodarczej, REGON w Urzędzie Statystycznym, oraz wszelkie formalności w Urzędzie Skarbowym i ZUS-ie.

Wymagania sanitarne dotyczące salonu fryzjerskiego zostały bardzo dokładnie określone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia i warto się z nimi dokładnie zapoznać. Decydując się na otwarcie salonu fryzjerskiego, każdy właściciel obowiązek wciągu 14 dni od daty rozpoczęcia działalności gospodarczej zawiadomić na piśmie Państwowego Inspektora Sanitarnego o miejscu, rodzaju i zakresie prowadzonej działalności oraz oczywiście o przewidywanej liczbie pracowników.

Otwarcie salonu fryzjerskiego może kosztować 100 tys. zł ale można zmieścić się w mniejszej kwocie, wszystko zależeć będzie od wielkości lokalu i zakresu przeprowadzanego remontu oraz oczywiście od sprzętu jaki zamierzamy zakupić. Przykładowe koszty to

 • meble 10.000 zł
 • suszarki ręczne (2szt.) 1.000 zł
 • fotele fryzjerskie (2 szt.) 6.000 zł
 • stanowisko do mycia głowy 3.000 zł
 • lustra 4.000 zł
 • kasa fiskalna 3.500 zł
 • sprzęt taki jak komputer, telefon i drukarka 3.000 zł
 • dodatkowe wyposażenie lokalu w sprzęt profesjonalny i kosmetyki 10.000

 

Rate this post

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

 1. Magazyn Kosmetyczny pisze:

  Szacuję, że na mały salon fryzjerski trzeba mieć ok. 20 tys. zł. Nie ma sensu wydawać w takim salonie 3,5 tys. zł na kasę – spokojnie wystarczy taka za 1,8 tys. zł, wyposażona w elektroniczną kopię paragonu. W salonie dwustanowiskowym meble będą kosztować ok. 7-8 tys. zł (2 fotele, 2 konsole, myjnia, szafka na kółkach, kanapa do poczekalni). Do tego dochodzą urządzenia fryzjerskie (ok. 4 tys. zł), poza tym kosmetyki i reklama.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *