Proteza ręki dla dziecka

Każdy chyba przyzna, że niepełnosprawność jest czymś strasznym. Stwarza nieprzyjemne sytuacje, obniża poziom samodzielności. Największy problem mają z tym dzieci, które nie rozumieją dlaczego są takie, a nie inne.

Często spotykają się także z nieprzyjemnymi słowami kierowanymi w ich kierunku przez inne dzieci. Jakiś czas temu wymyślono specjalną protezę dłoni, która ma spełniać podstawowe funkcje i umożliwiać niepełnosprawnym dzieciom wykonywanie normalnych czynności.

reka z diodami

Proteza ma jednak dość charakterystyczny wygląd. Jest kolorowa, a jej konstrukcja przypomina rękę prawdziwego Iron-Mana. Proteza po wykonaniu poszczególnych czynności emituje światło, które jest świetną funkcją w ciemności.

Poza tym proteza w takim stylu jest również zabawką, dzięki czemu dziecku łatwiej jest przyzwyczaić się do jej noszenia.

Proteza ułatwia codzienne funkcjonowanie, a inne dzieci zamiast wypowiadać przykre słowa, zazdroszczą takiej zabawki. To może być świetny pomysł na biznes, ale i z drugiej strony ogromna pomoc dla niepełnosprawnych.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *