Xstat czyli gąbki do tamowania ciężkich ran

XStat jest pierwszym w swoim rodzaju urządzeniem w leczeniu ran postrzałowych i odłamkowych. XStat działa poprzez wstrzyknięcie do jamy rany grupy małych , szybko rozwijających się gąbek za pomocą strzykawki/aplikatora. W ranie, gąbki XStat w kontakcie z krwią rozszerzają się i pęcznieją. Wypełniają wnękę rany w ciągu 20 sekund. Tworzą tymczasową barierę dla wypływu krwi.

Kiedy produkt jest przeznaczony do stosowania w polu bitwy ? Na ogół jest przeznaczony do pracy z scenariuszem, gdzie zaawansowana opieka medyczna nie może być natychmiast dostępna. To będzie ekscytujące, aby zobaczyć jak ta technologia przechodzi do pomocy dla ratowników cywilnych.nasiakajace gabki do tamowania ciezkiego krwawienia

Wskazania do stosowania:

XStat jest urządzeniem do kontroli ciężkich ran, zagrażające życiu krwawieniom z ran przy kroczu. Stosowany u dorosłych i młodzieży.

XStat jest tymczasowym urządzeniem używanym do czterech (4) godzin, aż do opieki chirurgicznej. Powinien być stosowany wyłącznie u pacjentów z wysokim ryzykiem natychmiastowego zagrażenia życia z krwotokiem lub wstrząsem krwotocznym. Stosowany awaryjnie, gdy opieka medyczna nie może być zastosowana w ciągu kilku minut.

XStat nie jest wskazany do stosowania na: klatkę piersiową; jamę opłucnową; śródpiersie; brzuch; przestrzenie zaotrzewne; w przestrzeni powyżej więzadła pachwinowego; lub tkanki nad obojczykiem.

Rate this post

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Hubert Hilscher pisze:

    gdzie taką rzecz można kupić i za ile?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *