Wykorzystanie płynnego gazu LPG w mobilnej gastronomii

Niezależne zasilanie gazowe znacznie ułatwia prowadzenie biznesu na kółkach, czyli food truck. LPG to alternatywa dla energii elektrycznej i oleju opałowego. Kilkunasto- lub kilkudziesięciokilogramową butlę można umieścić w samochodzie lub obok niego, a po skończonej pracy zdemontować i zapakować. Płynny gaz wykorzystywany jest zarówno jako paliwo do samochodów, jak i zasilania palników w kuchenkach.

Zalety LPG w food truck

W przypadku gastronomii mobilnej nie jest konieczne instalowanie zbiorników gazowych i związane z tym budowanie przyłączy do sieci, ponieważ wystarczy kupić przenośną butlę o niewielkiej pojemności. Dzięki temu unikniemy konieczności płacenia stałych rachunków. Brak dostępu do sieci gazowej sprawia, że sezonowi restauratorzy doceniają LPG. Butle gazowe ważą dwa razy mniej niż tradycyjne butle stalowe, a więc ich przewożenie jest dużo wygodniejsze. Mieszczą zwykle 11 kilogramów paliwa. Lekkość i brak konieczności comiesięcznej wymiany butli docenią w szczególności kobiety.

Butle posiadają zawór na szybkozłącze i stalowy zbiornik na gaz. LPG spala się doskonale widocznym, niebieskim płomieniem. LPG idealnie wpisuje się we współczesne trendy gastronomiczne ? można dzięki niemu zorganizować np. warsztaty kulinarne na świeżym powietrzu. Dodatkowym atutem LPG jest ochrona środowiska ? gaz płynny emituje najmniejszą liczbę toksycznych substancji ze wszystkich materiałów grzewczych dostępnych na rynku. Troska o środowisko jest dzisiaj ważnym elementem CSR ? społecznej odpowiedzialności biznesu, wykorzystywanej w dbaniu o pozytywny wizerunek firmy.

Food truck ? na co zwrócić uwagę

Warto zadbać o doświadczonego sprzedawcę, ponieważ od tego zależy zarówno jakość paliwa, jak i bezpieczeństwo. Podniesie to również komfort jazdy ? wysokiej jakości paliwo jest bezzapachowe. Butle opatrzone plombą Amerigas to gwarancja ceny adekwatnej do jakości gazu. Jeśli gaz się wyczerpie, należy udać się do Punktu Wymiany Butli lub zamówić butlę do domu.

Rate this post


Czytelnicy szukali również:

  • https://superbiznes eu/wykorzystanie-plynnego-gazu-lpg-w-mobilnej-gastronomii/

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Paco pisze:

    Trudności bywają czasem ze znalezieniem sprzętu na gaz, przeważnie wszystko jest elektryczne. Tu można znaleźć urządzenia gazowe i elektryczne: emaks.pl/gastronomia-1/plyty-grillowe-gazowe.html np. grille albo frytkownice gastronomiczne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *