Co powinieneś wiedzieć o mobilnej drukarce fiskalnej zanim ją kupisz?

Drukarka fiskalna jest szczególnym rodzajem kasy rejestrującej. Jej specyfika polega zarówno na sposobie pracy, jak i dostępnych parametrach oraz funkcjach. Część urządzeń tego typu zyskało też miano ?mobilnych?, głównie ze względu na niewielkie gabaryty, małą wagę oraz możliwość łatwego transportu. Jest kilka rzeczy, które warto wiedzieć o przenośnej drukarce fiskalnej, zanim się ją kupi.

Mobilna drukarka rejestrująca z pewnością jest urządzeniem lekkim i poręcznym, więc doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku handlu obwoźnego, jak i pracy stacjonarnej na stanowisku o ograniczonej przestrzeni. Pomimo niewielkich gabarytów, technologia ta oferuje jednak wiele przydatnych rozwiązań.

Wydajny akumulator to gwarancja płynności pracy

Każde urządzenie fiskalne musi posiadać akumulator, który umożliwi pracę na tzw. zasilaniu awaryjnym. Różna jednak może być wydajność baterii, co oczywiście przekłada się na czas funkcjonowania bez zewnętrznego źródła energii. Niemniej jednak, w przypadku mobilnych drukarek fiskalnych kluczowe są 2 zagadnienia. Po pierwsze, opcja naładowania akumulatora bezpośrednio z instalacji samochodowej. Po drugie, możliwość dokupienia dodatkowej baterii, którą można w prosty sposób zainstalować w urządzeniu po rozładowaniu tej używanej do codziennej pracy.

Z drukarką fiskalną identyfikacja asortymentu to żadne wyzwanie!

Drukarka rejestrująca, również ta mała, doskonale sprawdzi się przy pracy z olbrzymim asortymentem. Przykładem takiego urządzenia jest Elzab D10. Wspomniany model obsłuży maksymalnie 300 000 pozycji towarowych.

W tym momencie wypada jednak wytłumaczyć, w jaki sposób działa drukarka fiskalna. Urządzenie tego typu wymaga bowiem połączenia z komputerem lub terminalem komputerowym. To z pozycji jednostki centralnej systemu, a konkretnie w programie sprzedażowym, można skonfigurować wszystkie elementy asortymentu. Następnie dane o produktach lub usługach są przesyłane do drukarki rejestrującej.

Szyk i elegancja, czyli drukarki mobilne w pełnej krasie

Solidna i ładna konstrukcja to zalety dostępnych na polskim rynku drukarek mobilnych. Dowodzi tego nie tylko wspomniany wcześniej model D10, ale także inne urządzenia, np. Posnet Temo HS EJ bądź Novitus Deon E. Wszystkie 3 urządzenia doskonale sprawdzą się w przypadku handlu obwoźnego, gdyż zapewniają odporność na intensywną eksploatację. Co więcej, ich przyjemny dla oka design podkreśli nowoczesny wymiar niejednego przedsiębiorstwa.

Więcej o drukarkach fiskalnych przeczytasz na stronie www.pckf.pl

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *