Czy inwestowanie w nieruchomości się opłaca?

Inwestować można na giełdzie, można korzystać z funduszy inwestycyjnych, kupować złoto lub nawet alkohole. Jednak jeżeli chodzi o sprawdzone metody na pomnażanie pieniędzy w dłuższej perspektywie czasu, od lat najlepszym wyborem są nieruchomości.

Ze względu na niskie stopy procentowe coraz więcej osób decyduje się na kupno mieszkania w celach inwestycyjnych, ale zarabiać można też na innych nieruchomościach, między innymi na gruntach. Przez ekspertów inwestowanie w nieruchomości uznawane jest za jeden z najbezpieczniejszych sposobów na lokatę kapitału, ponieważ nie poddają się one chwilowym zawirowaniom na rynku, są trwałe i popyt na nie zawsze jest wysoki.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że inwestycje w nieruchomości są długoterminowe, dlatego też na uzyskanie zwrotu trzeba niejednokrotnie poczekać od kilku do kilkudziesięciu lat, niemniej jednak zysk jest niemalże gwarantowany, biorąc pod uwagę ciągle rosnące ceny nieruchomości.

W co zainwestować, aby zyskać?

Przede wszystkim kluczowe jest wybranie takiej nieruchomości, z którą będzie można uzyskać wysokie zyski. Przykładowo w Polsce najbardziej opłaca się inwestowanie w nieruchomości położone w dużych miastach, na przykład na zakupie i wynajmie mieszkania w Warszawie można zarobić znacznie więcej niż na przeciętnej lokacie bankowej. Oczywiście, można też zarabiać na mieszkaniach w innych miastach ? głównie większych, studenckich, ale również w miejscowościach turystycznych.

Gdy z kolei chodzi o grunty, najlepiej rokujące to nieruchomości położone blisko tras szybkiego ruchu, z dobrym dojazdem, także w dużych miastach oraz w ich pobliżu. W przyszłości będzie można sprzedać je z wielokrotnym zyskiem.

W celu dobrania odpowiedniej nieruchomości pod inwestycję można również skonsultować się z ekspertami, którzy będą mogli doradzić, jakie rozwiązanie jest najlepsze. Za ich pośrednictwem można również często zakupić działki budowlane i usługowe. W przypadku mieszkań wybór odpowiedniego jest już łatwiejszy ? najlepiej zdecydować się na lokal położony w pobliżu centrum lub uczelni, z dobrym dojazdem i rozbudowaną infrastrukturą.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *