Dlaczego pomiar satysfakcji pracowników jest tak ważny?

Zadowolony pracownik jest podstawą efektywnego działania firmy ? wtedy, gdy nie będzie on usatysfakcjonowany z zajmowanego przez siebie stanowiska, zakresu obowiązków, płacy, atmosfery panującej w pracy, wówczas przełoży się to na jego niższe zaangażowanie oraz motywację, co z kolei może odbić się na kondycji całego biznesu, który może przestać generować wysokie zyski.

Aby poznać informacje o satysfakcji pracowników, przeprowadzana jest ankieta satysfakcji pracownika. Jest to zdecydowanie najbardziej wygodne i wszechstronne narzędzie, które może pozwala na pozyskanie informacji rzetelnych i prawdziwych, ponieważ ankiety tego rodzaju są anonimowe. Również obecnie, w dobie internetu, przygotowanie ankiety nie jest żadnym problemem, ponieważ można wykorzystać w tym celu generator ankiet ? dzięki niemu można tworzyć ankiety różnych typów bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy.

Wyniki badań satysfakcji pracowników pozwalają na uzyskanie przejrzystego obrazu dotyczącego firmy od ich strony. Można między innymi uzyskać informacje dotyczące opinii pracownika na temat miejsca pracy, można diagnozować konflikty pracownicze, można także otrzymać informacje o najsłabszych i najmocniejszych stronach firmy.

Dzięki przeprowadzeniu badań satysfakcji można uzyskać wobec tego informacje o krytycznych obszarach, są przyczynami największego niezadowolenia pracowników, a także mogą prowadzić do ich odchodzenia z pracy, czyli mogą skutkować w utracie wartościowych zasobów dla firmy. Na podstawie tych danych można też wdrożyć takie rozwiązania naprawcze, które pozwolą na uzyskanie lepszego zadowolenia pracowników w krótkim czasie.

Podsumowując, warto pamiętać o tym, że zadowolenie pracowników przekłada się na sytuację firmy!

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *