Mity na temat biura księgowego

Księgowość firmy jest podstawą niemal każdej działalności. Powinna być prowadzona należycie, systematycznie, profesjonalnie. W Polsce coraz więcej firm decyduje się na zatrudnienie biura księgowego do prowadzenia wszystkich formalności.

Własne przedsiębiorstwo wymaga poświęcenia wiele uwagi. Zlecenia, umowy, wykonanie określonej pracy na czas. Wiesz zapewne, co to oznacza. Dodatkowo po powrocie do domu czeka Cię kolejne zadanie. Związane jest ono z pracami papierkowymi, rachunkowością, księgowością itp. To niezwykle ważne, również wymaga niemałego zaangażowania, poświęcenia czasu oraz umiejętności. Dlatego lepiej zlecić to firmie, która zrobi to odpowiednio. Ty tym samym zaoszczędzisz czas, którego i tak Ci brakuje oraz zyskasz spokojną głowę o prawidłowość Twoich rozliczeń. Ponadto masz zdecydowanie więcej czasu, aby zając się tym, co dla Ciebie najbardziej istotne, czyli pozyskiwaniem kolejnych zleceń i klientów. Istnieje jednak wiele mitów, które być może zniechęcają Cię do wynajęcie profesjonalnej firmy. Obalamy wszystkie.

biuro-ksiegowe-mity

MIT: Dane narażone są na wyciek

Nie ma takiej możliwości. Firmy dbają o możliwość bezpiecznego przechowywania i archiwizację danych. Korzystają z nowoczesnych rozwiązań technologicznych, które pozwalają na zabezpieczenie danych przy jednoczesnym umożliwieniu dostępu do nich z każdego miejsca i o każdym czasie.

MIT: Zlecenie księgowości na zewnątrz oznacza utratę kontroli nad dokumentami

Oczywiście tak nie jest. Wiele firm faktycznie boi się powierzyć swoje dokumenty osobom trzecim, którym niewątpliwie jest biuro rachunkowe. Jednak dobrze przemyślane wdrożenie zachowuje pełną kontrolę nad wszelkimi danymi. Co więcej, ułatwia korzystanie z nich. Zanim zdecydujesz się na wybór biura, warto zapytać, jakie rozwiązanie stosuje. Czy działa zgodnie z najnowszymi technologiami. Nowoczesne rozwiązanie nie tylko nie zmniejsza poziomu kontroli, ale pozwala je powiększyć.

MIT: Prowadzeniem firmy zajmują się niekwalifikowane osoby

Wiele bur rachunkowych posiada wykwalifikowaną kadrę. Świadczy o tym nie tylko doświadczenie nabyte w pracy, w praktyce, ale również liczne szkolenia czy kierunkowe wykształcenie. Dobrze jest, aby pracownicy biura, z którym podpisałeś umowę regularnie uczęszczali na różnorodne szkolenia. Dzięki temu nie tylko podnoszą kwalifikację, ale masz pewność, że są na bieżąco z obowiązującymi przepisami. To z kolei może mieć znaczenie dla działalności Twojej firmy. Tylko wtedy masz pewność, że sprawy Twojej firmy są w dobrych rękach. Zajmą się nimi wykwalifikowane osoby.

Artykuł powstał przy udziale TAX-IN  Finance & Tax Consulting

Firma http://tax-in.com.pl/ świadczy kompleksowe usługi doradztwa podatkowego i prowadzenia rachunkowości.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *