Jak prowadzić dochodowy biznes franczyzowy?

Okazuje się, że przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się na współpracę zgodną z modelem franczyzowym, odnoszą o wiele większe sukcesy zawodowe aniżeli ci, którzy podjęli decyzję o otwarciu autorskiej działalności gospodarczej. Cieszy również fakt, że sieci franczyzowe są w ciągłym rozwoju i w naszym kraju stają się coraz bardziej popularne.

Osoby, które chcą podjąć współpracę z franczyzodawcą o stabilnej już pozycji na rynku, bez problemu znajdą szczegóły takich ofert w sieci. Wystarczy zastanowić się nad branżą, w jakieś przedsiębiorcy chcieliby rozwijać swoją zawodową karierę.

 

Na kogo stawiają franczyzodawcy?

Oczywiście nie jest tak, że umowę franczyzową może podpisać każdy. Franczyzodawcy stawiają przede wszystkim na przedsiębiorców z potencjałem. Ważne są przede wszystkim kwalifikacje oraz ewentualne doświadczenie. Dodatkowym atutem jest znajomość lokalnego rynku, predyspozycje przedsiębiorcze. Franczyzobiorca powinien być świetnym organizatorem i zarządcą. Musi przekonać franczyzodawcę o posiadanych cechach, dzięki którym kolejna placówka na licencji odniesie sukces. Franczyzodawca nie może pozwolić sobie na utratę renomy czy straty. Przecież na silną pozycję i pozytywny wizerunek pracował wiele lat.

 

Co więcej, franczyzobiorca musi otworzyć działalność gospodarczą na ogólnych zasadach, zgodną z branżą, w której ma działać firma na licencji. Musi również posiadać niewielki wkład finansowy. Fakt, że to franczyzodawca dostarcza wyposażenie, materiały reklamowe, a nawet asortyment, ale stabilność finansowa franczyzobiorcy również jest istotna. Umowa partnerska zakłada finansowanie większości potrzeb franczyzobiorcy, ale ten również musi ponieść pewne inwestycje.

Od franczyzobiorców oczekuje się prowadzenia placówki partnerskiej na jasno wytyczonych zasadach. Te określa franczyzodawca. Łatwo przytoczyć tutaj ogólne zasady, biorąc pod uwagę na przykład ubezpieczenia. Współpraca przebiega poprzez prowadzenia placówki partnerskiej i sprzedaży ubezpieczeń zgodnie z ustalonymi normami i standardami. Franczyzobiorca zobowiązuje się również do zdobywania nowych klientów.

Co oferuje franczyzodawca?

Przede wszystkim całą koncepcję prowadzenia dochodowej działalności z licencją na reprezentowanie i oferowanie rozpoznawalnej już marki. To również szansa na dostęp o najlepszej oferty, która ?prześciga? konkurencję. Franczyzodawca zobowiązuje się najczęściej do wsparcia w zakresie działań marketingowych. Udostępnia też systemy rozliczeniowe oraz współpracę z partnerami biznesowymi na korzystnych warunkach.

Artykuł powstał w oparciu o materiały merytoryczne ze strony: dus.net.pl

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *