Billboard reklamowy
Mieszkanie przy głównej ulicy nie oznacza końca świata. Ciągły hałas, spaliny nie należą do najprzyjemniejszych dla mieszkańców aglomeracji miejskich. Rozwiązaniem jest postawienie kilkumetrowego ekranu w ogródku i zarabianie na reklamie.
Spis Treści
Telebim LED
jest elektronicznym billboardem, który można porównać do monitora komputerowego. Wyświetlać można na nim graficzne treści, animacje, nagrania z kamer. Obraz jest wyświetlany przy pomocy komputera i odpowiedniego oprogramowania. Do najbardziej popularnych programów zarządzających emisją przekazu na telebimie jest LedStudio. Istotą są telebimy typu ?outdoor?, które montuje się na zewnątrz budynków. Wykorzystanie telebimów ma szerokie zastosowanie m.in. podczas koncertów plenerowych, imprez sportowych oraz do szeroko pojętej reklamy. Urządzenia tego typu muszą mieć rozwinięte zabezpieczenia, np. przed przed warunkami pogodowymi. W billboardach stosowana jest technologia LED. W ten sposób diody led pełnią funkcje tradycyjnych pikseli jak w monitorach LCD, a jednocześnie gwarantują idealną widoczność. Jasność, kontrasti nasycenie kolorów są z pewnością lepsze niż w technologi LCD.
Reklama wyświetlana na telebimach
należy do najbardziej skutecznych form promocji na zewnętrz. Atutem jest niska cena. Elektroniczny billboard może emitować rozbudowane kampanie reklamowe oraz pojedyncze spoty. Jeden telebim jest w stanie wyemitować kilkadziesiąt reklam w krótkim czasie np. spot 10-sekundowy co pięć minut daje nam już trzydziestu reklamodawców. Co jest bardziej efektywne niż reklama plakatowa, a jednocześnie nie zużywa się dużych ilości papieru.
Ekrany LED
podbijają przestrzeń reklamową dużych aglomeracji. Z badań wynika, że funkcjonujących ekranów na terenie kraju jest ok. 700-800. Jeśli inni przedsiębiorcy mogą zarabiać na tej technologii, to równie dobrze każdy jest zdolny do czerpania profitów wykorzystując tzw. dochód pasywny. Wartość telebimu i uruchomienie systemu to koszt ok. 200 tys. zł. Istnieje możliwość leasingu takiego telebimu. Istotą projektu jest przede wszystkim wybór odpowiedniego miejsca. Rozwiązaniem jest analiza lokalnego środowiska oraz opinia okolicznych przedsiębiorców. Do najczęściej wskazywanych miejsc należą ruchliwe ulice, trasy dojazdowe do miast.
Następnie należy wybrać rodzaj ekranu, niekoniecznie najlepszy. W opinii reklamodawców przeważają gabaryty ekranów LED, a niekoniecznie idealna jakość obrazu. Reklama to przede wszystkim rozmiar. Podstawowym celem kilkusekundowego spotu jest zapamiętanie przez konsumenta nazwy firmy. Proste hasła, drukowane litery to cel reklam.
Każdy telebim jest kompatybilny z komputerem. W związku z czym można zarządzać obrazem z każdego miejsca w kraju, gdzie jest dostęp do sieci internetu. W konsekwencji odpowiednie połączenie komputerów zainstalowanych w telebimach z centralną jednostką zlokalizowaną w biurze, pozwala administrować wszystkimi ekranami z jednego miejsca.
Zdecydowana większość reklam wyświetlanych na telebimach to zmieniające się proste obrazy wynika to z przeprowadzonych badań wśród firm sprzedających reklamy na telebimach. Reklama statyczna jest skuteczniejsza, ponieważ jest w niej kluczowe hasło. Z kolei wyświetlanie filmów reklamowych przy ruchliwej drodze jest nieskuteczne, gdyż kierowca nie zdąży obejrzeć całego spotu.
Obecnie reklama na telebimach osiąga coraz większą popularność ze względu na swoją atrakcyjność i efektywność. Odgrywa też coraz większy udział w rynku reklamy outdoorowej.
Koszt inwestycji
Kapitał: 200-250 tys. zł
Miesięczny przychód: do 20 tys. zł
Zwrot inwestycji: do 12 miesięcy
Czytelnicy szukali również:
- billboard reklamowy
reklama tego typu jest dobra, rzuca się w oczy, a jeszcze można przy tym nieźle zarabia