Gry komputerowe – dochodowe hobby

Wydawać by się mogło, że gry komputerowe są pasją młodzieży. Nic bardziej mylnego. Studenci, dorośli faceci grają w międzynarodowych turniejach i całkiem nieźle zarabiają. Wiadomo siedzenie godzinami przed ekranem komputera prowadzi do problemów z kręgosłupem, oczami, a czasami odwodnieniem. Maniacy tych gier są często postrzegani przez otoczenie jako samotnicy, dziwacy którzy poza swoim biurkiem świata nie widzą. Coś w tym musi być. Próbując dojść do perfekcji wiąże się to z pewnymi wyrzeczeniami. Ale czego nie robi się, żeby być najlepszym w danej grze. Początki gier komputerowych to lata 80 ? te XX wieku. To właśnie wtedy rozpoczęły się zawody podczas, których fundowane były nagrody związane z fabułą danej gry m.in. miecze, puchary. W następnych latach była możliwość udziału w turniejach gier sportowych. Pomimo ciągłego podnoszenia poziomu umiejętności przez graczy nagrody nie wzbudzały zainteresowania. Uczestnicy sami musieli sponsorować sobie dojazdy na zawody. Dopiero w latach 90 ? tych wprowadzono nagrody pieniężne, które z turnieju na turniej coraz bardziej wzrastały. Obecnie amatorzy znanych gier są sponsorowani przez międzynarodowe koncerny, a same wygrane to setki tysięcy dolarów. W ciągu roku na całym świcie organizowane jest kilkanaście turniejów, w których można rywalizować w mistrzostwach gier komputerowych. W zależności od zajmowanego miejsca to od 10 tys. dolarów w przypadku trzeciego miejsca do 250 tys. dolarów za pierwsze.
Niektórzy ludzie piszą recenzje i tworzą filmiki związane z grami komputerowymi. Czasami także testują poszczególne gry i opisują swoje spostrzeżenia oraz uwagi. Jest to także możliwość zarobienia, gdyż sami twórcy nie zdają sobie sprawy do końca czy użytkownicy zainteresują się ich produkcją. Recenzenci są tzw. wyroczniami przed sprzedażą masową danej gry. Po takiej weryfikacji twórcy mogą wprowadzić czasami poprawki. Poprzez internet popularne stały się gry sieciowe. Są one tak znane, że tworzą się klany uczestników. Dla użytkowników setki kilometrów od siebie nie jest żadną przeszkodą. W niektórych grach istotne jest wyposażenie bohatera oraz poziom, który reprezentuje. Gracze rozbudowując swoją postać mogą zarobić na aukcjach internetowych. Istnieje możliwość sprzedaży samego wirtualnego bohatera i jego wyposażenie. W zależności od pomysłu jesteśmy w stanie sprzedać wszystko co jest związane z grami komputerowymi. W internecie można także znaleźć poradniki w jaki sposób zdobyć określoną broń, umiejętności postaci, zarobić wirtualne pieniądze. Wszystkie te koncepcje są płatne oczywiście już za realne środki finansowe.
Światowe turnieje gier komputerowych przyciągają coraz więcej osób, czasami porównywalnie z meczami piłki nożnej. Wśród światowych mistrzów najwięcej jest w Azji min. Chińczyków, Japończyków i Koreańczyków. Z kolei w Europie przewodzą Polacy, szczególnie jest to widoczne w turniejach gier PlaySation 3.

Przykładowe wygrane w turniejach

  • Electronic Sport World Cup 2010: 5 ? 30 tys. euro
  • Masters of Athen: do 30 tys. euro
  • Masters of Paris: do 50 tys. euro
  • Mistrzostwa świata w Tekken 6: do 40 tys. euro
Rate this post


Czytelnicy szukali również:

  • gra super biznes

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *