Kolekcjonowanie diamentów – stabilna inwestycja

Ktoś kiedyś powiedział, że diamenty są wieczne. Miał rację, ponieważ są bardzo wytrzymałe pod względem właściwości fizycznych. Dodatkowo hossa i bessa na rynku finansowym nie ma wpływu na te kamienie. Inwestycja w diamenty nie jest tania, ze względu na ich wartość oraz sposób wydobycia. Pomimo to, ludzie kupują cenne kamienie, aby po latach je sprzedać. W kopalniach wydobywa się diamenty, ale po oszlifowaniu stają się brylantami. Ich wartość wtedy wzrasta i czasami w ciągu roku jest to 10 do 15 procent.

Poprzez obróbkę kamienie szlachetne nabierają estetycznych kształtów, przez co są pożądane przez zamożnych tego świata. Stają się lokatą kapitału podobnie jak nieruchomości czy akcje. Warto pamiętać, że diamenty muszą mieć określone cechy. Należą do nich m.in. masa, barwa, czystość i szlif. Eksperci twierdzą, że brylanty inwestycyjne powinny mieć masę 1 lub 2 karatów, średnią barwę i czystość, ale bardzo dobry szlif.

Jest wtedy duże prawdopodobieństwo ich sprzedania. Inwestycja jest warta zainwestowania swojego kapitału, ale zwrot następuje w dłuższym okresie czasu. Wynika z tego, że jest to interes dla cierpliwych.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *