Jak zorganizować centralę telefoniczną w firmie?

Komunikacja w dużych przedsiębiorstwach wymaga zastosowania nowoczesnych rozwiązań telekomunikacyjnych. Jest to również niezbędne w firmach, które chcą utrzymywać i budować stałe relacje ze swoimi klientami. W takich przedsiębiorstwach konieczne staje się zorganizowanie sprawnie działającej centrali telefonicznej.

Standardowa centrala

W klasycznej formie centrala telefoniczna jest miejscem, z którego przełączane są rozmowy przychodzące na konkretne numery wewnętrzne w firmie. Wymaga ona obsługi ze strony pracowników, a więc generuje stałe koszty. Im bardziej rozbudowana jest centrala telefoniczna, tym wyższe wydatki na ten cel ponosi przedsiębiorstwo. Można je jednak skutecznie ograniczać wykorzystując w toku prowadzenia działalności gospodarczej wirtualną centralę telefoniczną.

smartfon w firmowej centrali telefonicznej

Na czym polega takie rozwiązanie?

Wirtualna centrala telefoniczna pozwala na łatwe zarządzanie połączeniami telefonicznymi, w sposób jak najbardziej profesjonalny. Jest łatwa w obsłudze i spełnia wszystkie zadania przypisywane takim centralom. Stanowi znakomitą alternatywę dla klasycznych rozwiązań telekomunikacyjnych, przy czym nie wymaga tak wysokich nakładów finansowych na swoje funkcjonowanie. Pozwoli ona na usprawnienie działania biura i telefonicznej obsługi klienta w każdej firmie, niezależnie od branży jej działalności. Dzięki niej można w mało skomplikowany sposób zorganizować nawiązywanie kontaktów telekomunikacyjnych wewnątrz firmy i z osobami spoza przedsiębiorstwa.

Rozpoczęcie korzystania z centrali tego typu, oferowanej na polskim rynku między innymi przez firmę FCN nie wymaga poniesienia zbyt wysokich kosztów na inwestycje w infrastrukturę czy sprzęt. Połączenie z centralą nawiązywane jest przez internetem, co jest jej niewątpliwym atutem na tle fizycznych centrali telefonicznych.

Użytkownik nie musi kupować fizycznej centrali i ograniczać liczbę jednocześnie wykonywanych połączeń. Przy użyciu wirtualnej centrali można szybko zintegrować placówki i oddziały firmy w jedną sieć telefoniczną, bez względu na ich rzeczywistą lokalizację. Koszt utrzymania takiej centrali jest niewspółmiernie niższy niż centrali stacjonarnej.

Obecnie centrale wirtualne dostępne są u wielu providerów jako usługi w chmurze, dlatego nie wymagają one zakupu sprzętu. Wybierając takie rozwiązanie można zwiększyć efektywność systemu telekomunikacji, uzyskać darmowe połączenia wewnątrzsieciowe i sprawnie zarządzać połączeniami przychodzącymi do firmy. Dzwoniący spotykają się z automatyczną obsługą klienta, budującą pozytywny wizerunek firmy w otoczeniu.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *