Pucybut – początkujący przedsiębiorca

Niektórzy milionerzy rozpoczynali swoją działalność od czyszczenia butów innym ludziom. To ich motywowało do myślenia i odkrywania nowych okazji. Nie jest powiedziane, że nie można osiągnąć sukcesu wykonując pracę pucybuta. Kwestia zaangażowania i wiary we własne umiejętności. Jest to profesja, która wymaga odporności psychicznej. Presja ze strony rodziny, znajomych i ludzi przechodzących obok mobilnego miejsca pracy. Przełamanie stereotypów sprawi, że można czyścić buty bez żadnych problemów. Grunt to zarobić pieniądze, poznać ciekawych ludzi, rozmawiać z nimi na różne tematy. To wszystko sprawia, że buty są tylko pretekstem do rozmów.
Jednym z lepszych miejsc do świadczenia swoich usług są galerie handlowe i ludzie, którzy codziennie je odwiedzają. To potencjalni klienci. Istnieją dwie możliwości czyszczenia butów. Bezpośrednio na stopach człowieka albo przynosi się kilka par i odbiera od pucybuta w określonym czasie. Wpływ na dochody czyścicieli ma dość często administracja centrum handlowego. Ustala bowiem miejsce, w którym można ustawić swoje stanowisko pracy. Według ludzi z branży najlepiej sprawdzają się miejsca przy windach, kawiarniach, restauracjach. W tych punktach ludzie się zatrzymują na chwilę i jest szansa, aby skorzystali z usług.
Profesjonalni czyściciele biorą udział w szkoleniach związanych z marketingiem, motywacją do pracy. Czas trwania 3 dni, a potem praktyka z klientami. W ciągu pierwszego miesiąca zdobywa się najszybciej doświadczenie, a następnie klientów. W galeriach na brak ludzi, nie można narzekać. Istotną dewizą jest profesjonalna obsługa i stali klienci.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *