Szkoła bezpiecznej jazdy z kierowcami rajdowymi

Najczęściej ośrodki szkoleń są otwierane przez byłych lub aktywnych kierowców rajdowych. Jest to podyktowane ich doświadczeniem oraz znajomością zagadnień motoryzacyjnych na wysokim poziomie. Znane nazwiska przyciągają potencjalnych klientów. Dla uczestników jest bardzo istotne prowadzenie auta razem z rajdowcem światowej klasy. To właśnie od takich osób można się wiele nauczyć, poznać metody ekonomicznej i bezpiecznej jazdy. Prowadząc szkołę należy także pamiętać o sponsorach. Udzielają oni niezbędnego wsparcia finansowego oraz podnoszą prestiż naszej działalności. W opinii właścicieli szkół bezpiecznej jazdy bez pomocy źródeł zewnętrznych, autorytetów nasz ośrodek treningowy nie będzie generował dużych zysków. Istotny jest także ciekawy program szkoleń dla uczestników. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie pozyskać wielu ludzi. Powinny być uwzględnione ćwiczenia przede wszystkim praktyczne oraz miła atmosfera w trakcie zajęć. Klienta zachęcić można na wiele sposobów. Jednym z nich jest mobilna impreza. Organizacja treningów jazdy w dowolnym miejscu w Polsce. Wykorzystane mogą być lotniska, place, tory samochodowe. Wszystko jest uzależnione od wymogów samych organizatorów, co do poszczególnych miejsc. Kierowcy amatorzy są bardzo chętni, aby uczestniczyć w szkoleniach z bezpieczenej jazdy. Chcą podnosić swoje kwalifikacje oraz niwelować dotychczasowe przyzwyczajenia.
Popularnością wśród uczestników cieszą się imprezy zwane co ? drive, czyli jazda na miejscu pilota obok rajdowego kierowcy. Przygotowanie takiego eventu trawa do miesiąca czasu. Należy ustalić termin, miejsce, liczbę uczestników, zabezpieczyć trasę, a także otrzymać niezbędne pozwolenia. Dość często z takiej formy rozrywki korzystają firmy. Planują atrakcyjną zabawę dla pracowników. Impreza zawiera wiele elementów edukacji, technik jazdy autem oraz profesjonalny kurs pilotażu. Najczęściej jazdy rajdowym autem odbywają  się w terenie przez co doznania uczestników są znacznie większe niż przy jeździe po drodze asfaltowej. Mijanie drzew, hopków z dużą prędkością podnosi adrenalinę u niejednej osoby. Klienci uwielbiają także rajdy zimowe. Mogą zobaczyć w jaki sposób bezpiecznie podróżować na drodze oblodzonej lub pokrytej śniegiem. Dodatkowo wchodzenie w zakręt bokiem przy dużej prędkości jest niezapomnianym przeżyciem.
Przedsiębiorca powinien się liczyć z dużymi wydatkami. Pojazdy, pachołki należy przez cały czas konserwować, uzupełniać, wymieniać. W zależności od dostępnej liczby pojazdów zużywa się około 500 opon w ciągu roku. A to jest spory koszt.

  • Koszt szkoleń jednego uczestnika to 500 ? 1200 zł
  • Event rajdowy około 500 zł za osobę
Rate this post


Czytelnicy szukali również:

  • lonowe

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. cyngiel pisze:

    Zajęcia w takiej szkole, są dobrym sposobem poznania nowych technik jazdy. Nigdzie nie uczą jak bezpiecznie wychodzić z poślizgu, hamować na śliskiej drodze i wielu innych. Polecam wszystkim kierowca niezależnie od stażu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *