Rozwój biznesu poprzez zarządzanie jakością

Na rynku działają firmy zajmujące się wsparciem i rozwojem podmiotów gospodarczych. Do ich zadań należy przede wszystkim doradztwo w obszarze nadzorowania jakości, środowiska oraz warunków pracy. Wszystkie te działania mają wpływać na wprowadzanie innowacyjnych produktów i usług według zapotrzebowania konsumentów. Firmy konsultingowe funkcjonują na rynku polskim od kilkunastu lat. Poprzez stałą współpracę z międzynarodowymi organizacjami mogą wpływać na postęp konkurencyjności poszczególnych zakładów pracy.

Istnieją dwa sposoby podjęcia współpracy z taką firmą doradczą. Pierwszy związany jest z samym klientem, czyli odbiorcą wybranych usług naszej działalności. Polega on na wprowadzaniu struktury zarządzania jakością, bezpieczeństwa żywności, HACCP, ISO i BRC. To systemy, które wspomagają kierowanie podmiotem gospodarczym. Z kolei drugi to kooperacja z samym franczyzobiorcą, który wykorzystując usługi firmy konsultingowej może podnieść poziom sprzedaży i rozwinąć zakład. Na początku należy jednak wpłacić około 40 procent opłaty franczyzowej. Pozostałe 60 procent jest regulowane w czasie trwania umowy.

Oferta jest przeznaczona dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw z każdej branży gospodarczej. Jeśli chodzi o opłaty to wstępna kwota franczyzy jest w wysokości 130 tys. zł. Poza tym należy także doliczyć koszty stałe i prowizyjne. Plusem dla franczyzobiorcy jest brak większości opłat przez pierwsze kilka miesięcy działalności. Następnie my jako partner biznesowy musimy się wywiązać ze zbowiązań swojej części umowy. Zajmujemy się pozyskaniem personelu, ustalamy lokalizację biura, przygotowujemy niezbędne materiały marketingowe. Potem w ciągu trzech miesięcy przeprowadzane są szkolenia personelu. W nastepnej kolejności należy poszukać klientów, przygotować ofertę i pozyskiwać potencjalne kontrakty. Czas realizaji tych zadań to około czterech miesięcy.

Przez cały okres trwania umowy franczyzowej jest wsparcie ze strony franczyzodawcy. Pomoc związana jest przede wszystkim z weryfikacją ofert oraz ich wyceną, metodologią wdrażania sprawdzonych systemów u klientów. Partner biznesowy może także brać udział w szkoleniach e-learning i stacjonarnych. Wszystkie omawiana zagadnienia na kursach są związane z tematyką jakości i certyfikacji.

Rate this post

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *