Concierge – prywatny asystent zamożnych

Praca osobistego asystenta jest wymagająca, ale sprawia wiele radości dla zadowolonego klienta. Polega przede wszystkim na organizowaniu wszystkiego, czego dana osoba sobie zażyczy. W założeniu mają to być usługi całkowicie legalne, etyczne i moralne. W tej branży stawiane są wysokie wymagania i należy być pod telefonem 24 godziny na dobę. Nigdy nie wiadomo, kiedy klient zdecyduje się na nasze usługi. Podejmując się wielu zadań należy brać pod uwagę organizację pracy i logistyczne rozplanowanie. Do częstych zadań concierge?a należy robienie zakupów, płacenia rachunków, opieka dzieci lub osób starszych, przygotowanie podróży służbowej lub wakacji. Klientami najczęściej są osoby dobrze zarabiające, które głównie zajęte są swoimi sprawami zawodowymi. Nie zajmują się codziennymi obowiązkami bezpośrednio, dlatego wynajmują swojego ?anioła?, który ma im pomóc. Dość często duże firmy korzystają z usług cocierge?a. W zależności od przedsiębiorstwa są to drobne prace, zakupy, odbiór rzeczy z pralni itp. Ostatnio wiele firm oferuje opcję doskonałego asystenta w swoim pakiecie usług. Ma to podnieść rangę danej instytucji jako działania reklamowe. Najczęściej są to banki, deweloperzy, producenci łodzi. Pomagają oni w kwestii swoich oferowanych usług m.in. szukanie dekoratorów wnętrz, dobór najlepszych mebli do mieszkania, pomoc techniczna przy łodziach lub w zwyczajnych normalnych sprawach.
Zakładając taką firmę trzeba być perfekcyjnym pod każdym względem. Zatrudniony personel, wykonywane zadania powinny być na najwyższym poziomie. Niektórzy korzystają z usług raz, aby się przekonać. Jeśli wzbudzimy w nich pozytywne reakcje to jest szansa na kolejne zadania. A co za tym  idzie, będziemy polecani znajomym i firmom. Jest o co walczyć. Pieniądze zazwyczaj odgrywają drugorzędną rolę. Liczy się przede wszystkim efekt końcowy i zadowolenie klienta. Podejmując współpracę należy zapoznać się z rozkładem zajęć danej osoby. Zarówno pod względem zawodowym jaki i prywatnym. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie sprostać wymaganiom. Takie rozpoznanie ułatwia pracę i organizację wszelkich działań. Przez cały czas warto rozszerzać kontakty, poznawać nowoczesne technologie, aktualne wydarzenia kulturalne oraz towarzyskie. Współpraca pomiędzy klientem, a concierge?a powinna być dyskretna oraz poufna.
Samych klientów warto szukać na spotkaniach izb handlowych, adwokackich lub w klubach biznesowych. Początki są trudne, ale warto spróbować. Może w przyszłości poprzez takie kontakty rozwiniemy naszą działalność. Kolejnym sposobem jest inwestycja w stronę internetową. W ten sposób można usługi oferować szerszej grupie ludzi, firmom, korporacjom i rozwijać interes. Jest to specyficzny rodzaj usług, gdzie podstawową dewizą jest pytanie: Czy jest to możliwe do zrealizowania i na kiedy? Klienci decydujący się na pomoc tzw. anioła muszę liczyć się z kosztami od  1 tys. do kilku tysięcy euro za pakiet rocznych usług.
Praca ta przeznaczona jest dla ludzi wytrwałych, dobrze zorganizowanych, lubiących wyzwania. Nie sposób się nudzić pracując w tej branży, gdyż każdy dzień niesie nowe nieprzewidziane zadania.

Przed przystąpieniem do działalności należy:

  • brać udział w szkoleniach, kursach związanych z funkcją cocierge?a
  • istotny jest kontakt z klientem i rozwój poprzez spotkania branżowe
  • dobrze organizować czas
  • poznać zasady savoir vivre
  • otworzyć działalność w kategorii Pracownicy opieki osobistej i pokrewni
Rate this post


Czytelnicy szukali również:

  • prywatny asystent
  • mobilny asystent seniora

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Bartosz Gogacz pisze:

    Witam zapraszam do skorzystania uslug Concierge perlenoireconcierge.pl/ albo odwiedzenie grupy na fb facebook.com/PerleNoireConcierge pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *