Jak działa SEM?

Reklama internetowa ma rozmaite formy. Wtedy, gdy chcemy skorzystać z promocji on-line, możemy wobec tego wybrać taką, która będzie najbardziej korzystna. Wśród najpopularniejszych rodzajów reklamy internetowej znajduje się SEM. Co kryje się pod tym skrótem i jak działa SEM?

SEM to z języka angielskiego Search Engine Marketing, czyli różnego rodzaju działania marketingowe, które opierają się na wykorzystaniu wyszukiwarek internetowych. Obecnie najczęściej jest to wyszukiwarka Google, jako że to ona jest najbardziej powszechnie stosowana.

Metody reklamy SEM

Najpopularniejszą formą reklamy SEM są kampanie linków sponsorowanych, na przykład Google AdWords, które polegają na publikacji sponsorowanych treści czy grafik wraz z linkami prowadzącymi do stron reklamodawców. Z taką reklamą można spotkać się głównie w oznaczonych boksach w wyszukiwarce, ale także na wielu innych stronach.

Również do SEM zalicza się pozycjonowanie stron internetowych, które wraz z optymalizacją są działaniami niejawnymi, czyli użytkownik nie widzi tego rodzaju reklamy. SEO, ponieważ tak w skrócie nazywa się pozycjonowanie i optymalizację, polega na pracach skupionych na wyniesieniu strony na jak najwyższą pozycję w wynikach wyszukiwania.

Reklama trafiająca w dziesiątkę

Dużą zaletą reklam SEM jest to, że są one dopasowane do potrzeb internautów, ponieważ wyświetlane są w zależności od wpisanych do wyszukiwarki słów kluczowych. To powoduje, że przekaz reklamowy trafia precyzyjnie do najbardziej zainteresowanych klientów, co zwiększa jego skuteczność.

Co więcej, plusem kampanii linków sponsorowanych i SEO są korzystne rozliczenia. Dla AdWords płaci się tylko za kliknięcia w reklamę, a nie za jej prezentację, a także można określić limity kampanii, aby nie przekroczyć budżetu. W przypadku SEO można wybrać ofertę z płatnością tylko za efektu ? wtedy agencja mediowa prowadząca działania pobierze opłatę tylko przy osiągnięciu umówionej pozycji strony.

Gdy chcesz, aby reklama SEM była skuteczna, agencja mediowa to najlepszy wybór. Agencja Fabryka Marketingu specjalizuje się w tym właśnie zakresie, dlatego jeżeli potrzebujesz pomocy zajrzyj na jej stronę. Fabryka Marketingu to eksperci, którzy zaprojektują i wykonają kampanię dopasowaną do twojej strony pod każdym względem.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *