Gdzie wymienić pieniądze przed zimowym wyjazdem za granicę?

Włochy, Austria, Szwajcaria czy Słowacja? Niezależnie od tego, gdzie wybierasz się na zimowy urlop, warto wcześniej pomyśleć o wymianie pieniędzy. Gdzie będzie można zrobić to najbardziej korzystanie?

Większość z nas wtedy, gdy planuje wyjazdy za granicę, nie wymienia wcześniej walut. Zwykle robimy to przy granicy lub też na miejscu, gdy dojedziemy już do celu. Niestety, to zdecydowanie najmniej opłacalne, ponieważ kantory stacjonarne położone przy granicach oraz w miejscowościach turystycznych mają najwyższe marże i spready, dlatego ich kursy są mało atrakcyjne. Wobec tego kupimy mniej waluty za te same pieniądze w porównaniu z kantorami w mniej popularnych miejscowościach czy nawet w Polsce.

Jednak jest jeszcze jedno rozwiązanie pozwalające na wymianę walut jeszcze bardziej opłacalnie. To internetowa wymiana walut, która obecnie możliwa jest także w naszym kraju. Do dyspozycji mamy szeroką gamę serwisów internetowych pozwalających na kupowanie i sprzedawanie walut, co może odbyć się w kilka chwil, dlatego nie trzeba tracić czasu. Co więcej, taka forma wymiany walut niesie ze sobą większe bezpieczeństwo, ponieważ nie ma fizycznej potrzeby odwiedzania kantoru, a tym samym ryzyka ukradzenia pieniędzy. Oczywiście, trzeba również pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa obowiązujących przy transakcjach on-line.

Dostępna przez liczne serwisy internetowa wymiana walut to najlepszy sposób, aby kupić waluty różnych rodzajów ? euro, dolary amerykańskie, franki szwajcarskie, funty brytyjskie to tylko kilka z dostępnych walut. Do wymiany potrzebujemy dwóch kont ? jednego, z którego będziemy wykonywać przelewy do kantoru, a także drugiego, na które kantor będzie przelewać wymienione pieniądze. Cała transakcja odbywa się zwykle w 1-2 dni, dlatego najlepiej wykonać ją wcześniej.

Zatem przed wyjazdem za granicę pomyśl o wymianie walut on-line, aby oszczędzić pieniądze na wyjeździe. Wymienioną walutę możesz potem wypłacić za konta w bankomacie lub płacić kartą. Życzymy udanego wypoczynku za granicą!

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *