Zastanawiasz się gdzie założyć konto oszczędnościowe? Podpowiadamy

Wybór konta oszczędnościowego nie powinien być przypadkowy. Przemyślana decyzja pozwoli cieszyć się atrakcyjnymi warunkami, w tym większymi zyskami. Selekcję może zdecydowanie ułatwić majowy ranking opublikowany przez portal finansowy Bankier.pl.

Indeksowane Konto Oszczędnościowe zwyciężyło w zestawieniu kont oszczędnościowych bez dodatkowych warunków. Produkt oferowany przez Toyota Bank, tak jak pozostałe analizowane, jest łatwo dostępny dla klientów. Wystarczy złożenie wniosku, a formalności nie powinny zająć dłużej niż kilka minut. W formularzu online należy podać dane osobowe, kontaktowe oraz dotyczące wybranego dokumentu tożsamości. Nie ma obowiązku np. zakładania konta osobistego, dokonywania płatności bezgotówkowych czy zasilana wskazaną kwotą.

Najlepszy wybór na rynku

Rankingowe wyliczenia powstały dla kwoty 10 tys. zł. Z tej sumy Toyota Bank zapewnia po miesiącu zysk 15,34 zł. To aż o 4 zł więcej niż produkt, który znalazł się na drugim miejscu w zestawieniu. Kolejne konto oszczędnościowe w rankingu gwarantuje 10,31 zł, a pozostałe nie przekroczyły granicy 10 zł.

Na zwycięski wynik Indeksowanego Konta Oszczędnościowego wpłynęło oprocentowanie podstawowe wynoszące 2,23 proc. w skali roku. Toyota Bank zapewnia je do 30 czerwca br. dla wpłat do 100 tys. zł. Środki zgromadzone na IKO są oprocentowane według zmiennej stopy procentowej. Obecnie obowiązuje wzór: WIBOR 3M + 0,25 proc. + 0,25 proc. bonus od Toyota Bank. Oprocentowanie produktów, które w rankingu znalazły się na drugim i trzecim miejscu, wynosi odpowiednio 1,65 proc. i 1,50 proc.

Przed wyborem konta warto przeanalizować też opłaty za czynności i usługi bankowe. Prowadzenie Indeksowanego Konta Oszczędnościowego kosztuje 30 zł miesięcznie. Jednak Toyota Bank zwraca te środki klientom, którzy nie dokonają wypłat z konta w danym miesiącu. Z IKO można zakładać lokaty. Zdecydowanie się na ten krok nie jest rozumiane jako wypłata środków. Klient nie musi posiadać karty płatniczej. Toyota Bank umożliwia pełną obsługę konta przez Internet.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *