Światłowody – jak uzyskać do nich dostęp?

Światłowody w ostatnich kilku latach znacząco zyskały na popularności. Klienci operatorów internetu doceniają takie rozwiązanie, ze względu na szereg zalet tego typu łącz. W miejscach, w których nie są jeszcze dostępne, przy pewnym wysiłku i wyborze dobrego operatora, można szybko takie łącza doprowadzić.

Problemy z dostępem do światłowodów

Nie w każdej sytuacji możliwe jest skorzystanie ze światłowodu od razu. Są one dostępne w większości dużych miast, lecz w przypadku chęci skorzystania z nich w mniejszej miejscowości, trzeba często złożyć jak najwięcej deklaracji na temat chęci korzystania z tego rozwiązania. Konieczne więc jest namówienie swoich sąsiadów do tego, by oni też zgłosili u operatora zapotrzebowanie na sieć światłowodową. W ten sposób można w zdecydowany sposób zwiększyć swoje szanse na skorzystanie z takiego udogodnienia.

Jak podłączyć się do sieci światłowodowej?

W miejscach, w których dostępna jest sieć światłowodowa, podłączenie się do niej jest bardzo proste. Wystarczy skontaktować się z operatorem i podpisać stosowną umowę. Inaczej sprawa wygląda w przypadku lokalizacji, do których nie została doprowadzona tego typu sieć. Wówczas po złożeniu deklaracji, z przyszłymi użytkownikami sieci światłowodowej podpisywane są umowy wstępne i przygotowywany jest projekt takiej sieci. Po zaakceptowaniu projektu i zbudowaniu sieci oraz przeprowadzeniu testów, usługodawca udostępnia ją wszystkim osobom i firmom, które się na nią zdecydowały.

Światłowody w ten sposób można doprowadzić do różnych obiektów u operatora INEA. Cały proces podłączenia się do sieci przebiega tam niezwykle szybko stąd coraz więcej osób prywatnych i firm decyduje się na skorzystanie z usług tego usługodawcy. Duże doświadczenie w tej kwestii gwarantuje pełną satysfakcję nie tylko podczas samego procesu budowy sieci i jej uruchamiania, ale również w toku jej użytkowania przez poszczególnych usługobiorców.

Dlaczego warto postawić na światłowody?

Sieć światłowodowa posiada wiele zalet. Oprócz znacznego przyspieszenia prędkości pobierania i wysyłania danych charakteryzuje się ona również bardzo dużą stabilnością. Kable światłowodowe są bardzo odporne na zniszczenia oraz na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Klasyczne łącza internetowe nie spełniają niestety nadal takich oczekiwań i zdarza się, że np. w trakcie burzy lub silnego mrozu ulegają uszkodzeniu, co sprawia szczególnie duże problemy osobom, które korzystają z internetu nie tylko w celach typowo rozrywkowych, ale również do pracy i do nauki.

Światłowody to bardzo nowoczesne rozwiązanie w zakresie dostarczania internetu do firm, jak i do zwykłych gospodarstw domowych. Jego liczne zalety sprawiają, że liczba użytkowników sieci światłowodowej z roku na rok rośnie. Dlatego warto podjąć decyzję o podłączeniu się do niej, jak tylko pojawi się taka możliwość.

Rate this post

Możesz również polubić…

5 komentarzy

 1. Ela pisze:

  Czy inea jest takim dobrym operatorem. i tak nie mam wyboru

 2. Adam R. pisze:

  jednak mogli by szybciej kopać te rowy i zakładać śwaitłowody

 3. Edwardo pisze:

  już i tak jest lepiej niż to co było kiedyś z internetem. Nie każdy musi mieć od razu 300 Mb/s czasami wystarczy 20 Mb/s, albo 5 Mb/s na mobilnym

 4. Kapitalista pisze:

  śwaitłowody produkowano w Polsce w latach 70-tych. Podobno byliśmy pionierami na tamte czasy, ale czerwony król z RU i jego towarzysze wszystko rozmontowali delikatnie mówiąc.

 5. Światłowód dla każdego w mniejszym mieście pisze:

  Światłowód powinien być pociągniety już w standardzie, gdzie jest budowana nowa droga, albo kanalizacja. Albo pod ziemią powinny być już przygotowywane rury, aby taki swiatłowód pociągnąć.

  „Konieczne więc jest namówienie swoich sąsiadów do tego, by oni też zgłosili u operatora zapotrzebowanie na sieć światłowodową”.

  Nikt nie będzie namawiał sąsiadów, to trzeba uderzyć do burmistrza gminy / powiatu, aby wyraził większą chęć na tworzenie sieci światłowodowych.

  No i przedewszystkim cena jest kluczowym czynnikiem. Jeśli cena nie będzie wygurowana to wtedy ludzie wezmą abonament za internet i jeszcze jakiś pakiet tv.

  W mniejszych miejscowościach do 10 000 mieszkańców raczej nikt nie chce się bawić w zakładanie światłowodów.

  A jak ktoś ma firmę bardziej stacjonarną to mu nie wystarczy pakiet internetu mobilnego, dlatego światłowód byłby najlepszym rozwiązaniem, najbardziej wydajnym i najszybszym z dostępnych na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *