Spersonalizowane opakowania w skutecznej sprzedaży

Chcesz się przekonać, w jaki sposób najłatwiej i najszybciej przekonać do siebie swoich klientów? W pierwszej kolejności zadbaj o bezpieczeństwo i atrakcyjność swoich spersonalizowanych opakowań.

Nie od dziś wiadomo, że pierwsze wrażenie opakowania jest najważniejsze. Nieważne, co sprzedajesz, ulepszaj swoje opakowania spersonalizowane. Wygląd opakowania spersonalizowanego ma znaczenie przy wyborze produktu, który klient chce zakupić.

Cechy dobrego opakowania spersonalizowanego

Dobre opakowanie spersonalizowane powinno mieć odpowiednio dobrany kolor, ciekawą grafikę bądź ilustrację, czy też ciekawy tekst oraz odpowiednią formę przestrzenną i sam materiał, z którego wykonane jest opakowanie spersonalizowane. Wszystkie te cechy wpływają na Twoje relacje z danym konsumentem. Jeżeli chodzi o sklepy internetowe, to opakowanie spersonalizowane odgrywa większe znaczenie w tworzeniu relacji między Tobą a klientem niż sam wystrój sklepu np. poprzez pudełka z logo lub z nadrukiem. Każdy klient ma bezpośrednio styczność z przesłanym opakowaniem. Więc, jeśli opakowanie spersonalizowane się podoba konsumentowi, to traktuje on je, jako część produktu. Niekiedy sami konsumenci po rozpakowaniu swojego produktu zachowują opakowanie na dłużej, bo akurat chcą lepiej zapamiętać sam produkt, który w nim był.

Koszt spersonalizowanych opakowań

Koszt spersonalizowanych opakowań nie jest wcale aż tak wielki. Największe koszty, jakie ponosisz przy tworzeniu i projektowaniu opakowania spersonalizowanego dostosowanego do różnych grup odbiorców, to koszty Twojego czasu, który na cały proces przeznaczasz. Jednakże te koszty uzależnione są również od tego, czy przy projektowaniu spersonalizowanych opakowań współpracujesz z jakąś firmą, czy sam się tym zajmujesz bądź zajmuje się tym dział marketingowy twojej firmy. W tym wszystkim najważniejszy jest jednak klient i indywidualne podejście do niego. Sprawdź, czego oni oczekują, jakie chcieliby opakowania spersonalizowane, a ceny dostosujesz do ich potrzeb.

Przykłady opakowań spersonalizowanych

Przykłady opakowań spersonalizowanych wykorzystuje popularna firma Coca Cola do promocji swoich produktów. Stosują oni opakowania z własnym imieniem, co cieszy każdego klienta. Firmy prowadzące kampanie reklamowe w kierunku opakowań spersonalizowanych cieszą ogromną rzeszę konsumentów, jak również sprawiają, że produkty w tych opakowaniach zyskują na znaczeniu. Aby odnieść sukces, pamiętaj o opakowaniu spersonalizowanym. Odpowiednio trafione opakowanie spersonalizowane na pewno usprawni dystrybucję produktu, a co za tym idzie, będzie bardziej rozpoznawalny.

Popularna firma specjalizująca się w produkcji nutelli, wykorzystuje w swoich opakowaniach również etykiety z własnym imieniem. Z kolei firma Oreo za pośrednictwem swojej strony internetowej udostępnia możliwość pokolorowania wedle uznania projektu opakowania ciastek. Zaś amerykańska firma Heinz z okazji różnych uroczystości, np. Dzień Ojca organizuje konkursy, których nagrodą jest spersonalizowana butelka sosu z własnym tekstem.

Rate this post

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *