Jak wybrać dobrą kancelarię prawną?

Potrzebujesz porady prawnej? A może prowadzisz firmę, gdzie konieczny jest ciągły nadzór prawnika? Ofert jest sporo, ale jak wybrać tę najlepszą?

Wybranie odpowiedniej kancelarii prawnej, która będzie obsługiwała nasza firmę jest niezwykle ważne, dlatego też ? trudne. Przecież od tego w dużej mierze będą zależały losy naszej firmy, a co za tym idzie ? biznesu. Oczywistym jest, że chcemy uniknąć kłopotów. Mnogość ofert wbrew pozorom utrudnia zadanie. Przed dylematem wyboru kancelarii prawnej stanie niemal każdy przedsiębiorca. Niezależnie od tego czy prowadzi mała czy duża firmę. Kluczem do sukcesu jest nie tylko znalezienie najtańszej oferty, czy też najbardziej rekomendowanej, ale takiej, która w stu procentach będzie spełniania nasze oczekiwania i potrzeby.

Krok 1: obszar działalności

Każda kancelaria specjalizuje się w czymś innym. Dlatego zanim zdecydujesz się na nawiązanie współpracy, upewnij się, że dana kancelaria zna specyfikę Twojej branży i elastycznie się w niej porusza. Dzięki temu jednocześnie będzie świetnie odpowiadała Twoim potrzebom, a w razie konieczności ? szybko się skłoni się ku innym wymaganiom. Wówczas kata kancelaria potrafi sama zaproponować wiele skutecznych rozwiązań, o których nawet byś nie pomyślał. Przecież właśnie kogoś takiego potrzebujesz! Pierwszym krokiem w szukaniu takiej firmy powinno być pytanie czy obsługiwała już firmy profilu działalności takim jak Twoja.

kiedy wystąpi stała obsługa prawna

co to jest stała obsługa prawna i biurowa ?

Krok 2: konflikt interesów niewskazany

Oczywiście kancelaria powinna mieć doświadczenie w branży, która Cię dotyczy, ale niedobrze, kiedy zbierała je podczas współpracy z Twoja największa konkurencja. Wówczas może powstać konflikt interesów, na czym z czasem może ucierpieć i Twoja firma. Takich rozwiązań zdecydowanie unikaj.

Krok 3: prawnicy musza rozwijać się razem z Tobą

Z czasem może okazać się, że przejmiesz kolejna spółkę, zatrudnisz więcej pracowników itp. W praktyce również osoby, które będą obsługiwały Twoja firmę muszą się rozwijać. Dobrze, jeśli uczestniczą oni w szkoleniach, regularnych spotkaniach biznesowych, na których omawiane są nowe przepisy. Wówczas masz pewność, że są na bieżąco z obowiązującymi zasadami. Wciąż podnoszą swoje kwalifikacje. Z pewnością przyniesie to korzyść Twojej firmie. Warto, zatem zapytać o to, czy pracownicy kancelarii biorą udział w szkoleniach.

Krok 4: poznaj pracowników

Zanim podpiszesz umowę, poznaj ludzi, z którymi będziesz współpracował. Każdą firmę Twoją przecież ludzie ? warto ich znać. Dowiedzieć się dokładnie, jacy są, jakie maja doświadczenie. Podczas takiej rozmowy poznasz nie tylko ich kompetencje, ale również dowiesz się dokładnie, co są w stanie zrobić dla Twojej firmy. Wypytasz o wszystkie koszty współpracy i dokładne ceny za świadczone usługi. To pozwoli Ci uniknąć zaskoczenia na koniec miesiąca, kiedy otrzymasz fakturę.

Krok 5: uważnie czytaj umowę

Podpisanie umowy to ?przyklepanie? współpracy. Przed złożeniem podpisu, dokładnie ją przeczytaj, a jeśli masz jakieś pytania ? pytaj. Nie bój się prosić o wyjaśnienie, jeśli czegoś nie rozumiesz. Unikniesz problemów w przyszłości, a co za tym idzie ? uchronisz swoją firmę od kłopotów.

Artykuł powstał dzięki kancelarii prawnej http://prwlegal.pl/, która oferuje kompleksową obsługę prawną na terenie całej Polski.

Rate this post

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Damian R. pisze:

    Zalezy od sprawy – i tak lepiej jest mieć adwokata, mecenasa niż go nie mieć. Koszty takich sytuacji zawsze są. Czasowe i finasowe.

    Warto pytać zawsze o podobne sprawy. Większe doświadczenie kancelari powinno sprawić że sprawy potoczą się szybszymi torami.

    Mnie kiedyś sędzina pytała w sprawie o większe odszkodowanie z polisy ubezpieczeniowej dlaczego sam nie rozpocząłem sprawy tylko wziąłem adwokata. Jak osoba niedoświadczona w obyciu z pismami sądowymi i salą sądową ma rozpocząć spór z dużą firmą ubezpieczeniową :/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *