Pożyczki on-line cieszą się coraz większym zainteresowaniem

Pożyczenie pieniędzy przez internet na początku XXI wieku wydawało się niemożliwe. Teraz jednak pieniądze bez problemu otrzymamy bez ruszania się sprzed komputera. Polacy chętnie wybierają takie oferty zarówno w bankach, jak i w firmach pożyczkowych. Co więcej, do dyspozycji mamy też pożyczki społecznościowe.

Pożyczka przez internet to bardzo komfortowa alternatywa dla pożyczek udzielanych stacjonarnie. Wszystko możemy załatwić całkowicie on-line, bez konieczności wychodzenia z domu. Co więcej, często możemy pożyczyć pieniądze na bardzo dogodnych dla nas warunkach, co powoduje, że takie usług cieszą się obecnie dużym zainteresowaniem.

Gdzie po pożyczkę przez internet?

Aktualne pożyczkę on-line możemy otrzymać w wielu firmach. Zaliczają się do nich zarówno banki, jak i firmy pozabankowe, a także serwisy pożyczek społecznościowych, na przykład Kokos.pl. Warunki są jednak dość zróżnicowane w zależności od tego, gdzie będziemy chcieli pożyczyć pieniądze.

Pożyczka on-line w banku

Pożyczki internetowe w bankach dostępne są głównie dla ich stałych klientów. Wtedy, po zalogowaniu się do serwisu transakcyjnego, możemy wypełnić wniosek. Pieniądze możemy mieć na koncie nawet w kilka minut. Do uzyskania pożyczki potrzebujemy odpowiedniej zdolności i wiarygodności kredytowej, które sprawdzane są na podstawie naszej historii konta i w bazach, na przykład BIK, BIG.

Pożyczka on-line w firmie pożyczkowej

Pożyczki pozabankowe on-line są już łatwiej dostępne. Musimy mieć tylko dowód osobisty, konto bankowe i telefon komórkowy. Większość firm sprawdza też klientów we wspomnianych bazach, ale wyszukamy też pożyczki bez BIK. Dostępne są chwilówki, które najczęściej udzielane są na okres 30 dni i na niskie kwoty do 3 tysięcy złotych, a także pożyczki ratalne, które możemy rozłożyć na kilka lat.

Pożyczki społecznościowe on-line

Trzecia opcja to pożyczki społecznościowe oferowane przez internet, na przykład w serwisie Kokos.pl. Pożyczamy wtedy nie od firmy, ale od innych użytkowników serwisu, którzy są inwestorami i na pożyczkach tego rodzaju zarabiamy. Sami możemy ustalić nie tylko kwotę i okres pożyczki, ale też jej oprocentowanie.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *