Gdzie zgłosić się po pomoc przy zakładaniu działalności gospodarczej?

Polskie prawo nie jest zbyt łaskawe zarówno dla osób od wielu lat prowadzących własną firmę oraz dla młodych, obiecujących biznesmenów, choćby ich pomysł był najbardziej innowacyjnym w polskiej gospodarce.

Szeregi zakazów i nakazów, zmiany legislacyjne, nowe ustawy, zawiły język prawniczy nie ułatwiają zadania przy rejestracji działalności gospodarczej. W efekcie nowi przedsiębiorcy są zmuszeni kierować się w stronę usług wykwalifikowanych ekspertów z różnych dziedzin pomagających rozszyfrować wszelkie kruczki prawne, a także zorientować się w trendach panujących w sferze krajowej.

Pomocna dłoń przy zakładaniu działalności gospodarczej

Chyba każdy wolałby zaczynać działania bez komplikacji po drodze do ostatecznego celu, którym w przypadku ludzi rejestrujących swoją firmę jest wypracowanie sobie stabilnej pozycji na lokalnym, krajowym bądź międzynarodowym rynku w pierwszych latach funkcjonowania. Najpierw należy przejść wszystkie etapy formalności w długim i skomplikowanym systemie rejestracji przyszłej firmy, co jest uwarunkowane prawnie pod groźbą poniesienia sankcji. Jeżeli korzystamy z pomocy specjalistów, mamy o tyle łatwiej, że zostajemy odciążeni koniecznością dostarczenia dokumentów do Centralnej Ewidencji Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Wypełnienie samego wniosku do tej instytucji uwzględnia podanie danych osobistych, lokalizacji, rodzaju działalności, liczby zatrudnionych osób oraz wyliczenia składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Złożenie gotowego wniosku skutkuje zazwyczaj otrzymaniem numeru KRS i REGON, a firma zaczyna wtedy oficjalnie działać. Jednak na tym nie kończy się zakładanie firmy. Należy się również skontaktować z innymi instytucjami, w tym z Urzędem Skarbowym, do którego chcemy przypisać firmę i ustalić m.in. formę odprowadzania podatku dochodowego. Więcej informacji na http://www.kotarska-ksiegowosc.pl/uslugi/.

Zakładanie działalności gospodarczej przy pomocy biura rachunkowego

Młodzi przedsiębiorcy mają ułatwione zadanie, żeby pokonać wszystkie szczeble rejestracyjne nawet bez większej znajomości zagadnień i poszczególnych czynności, jakie należy wykonać. Dzięki rozwojowi komunikacji przez Internet oraz rozszerzaniu usług biur rachunkowych i kancelarii prawnych o pomoc w tym procesie, nie muszą się zamartwiać o pominięcie załatwienia istotnych kwestii. Wydłużenie czasu przepływu dokumentów z jednego działu instytucji do drugiego również uległo poprawie. Porady pracowników księgowych czy prawnych są niezwykle ważnymi wskazówkami również na przyszłość, a ich doświadczenie w administracji pozwoli przetrwać ten stresujący okres ze spokojniejszą głową każdemu początkującemu biznesmanowi.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *