Networking najskuteczniejszy w biznesie

Rozwijanie własnego biznesu w czasach coraz większej konkurencji, jaka panuje niemal w każdej branży, jest rzeczą niezwykle trudną. Nic więc dziwnego, że właściciele różnego rodzaju firm szukają coraz to nowych rozwiązań, które pomogą im rozwinąć swój biznes i przede wszystkim pomóc w odniesieniu konkretnych zysków.

Wśród tych praktyk nieustannie jedną z najbardziej liczących się jest oczywiście odpowiednia promocja, a więc poszukiwanie chwytliwych sloganów reklamowych, prowadzenie akcji reklamowej różnymi kanałami, by dotrzeć ze swoją ofertą do jak największej grupy ludzi. Choć taka strategia marketingowa wciąż sprawdza się w przypadku niewielkich przedsiębiorstw i marek oferujących gotowy produkt końcowemu konsumentowi, to w przypadku dużych zakładów produkcyjnych raczej nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Tutaj znacznie bardziej skuteczne może okazać się budowanie sieci kontaktów, czyli tak zwany networking. To dzięki takiej strategii można w bardzo łatwy sposób nawiązać różnego rodzaju długofalowe kontakty biznesowe i tym samym znaleźć potencjalnych partnerów w interesach.

meeting - spotkania biznesowe

Na czym polega taki networking? W największym skrócie, jest to po prostu pewnego rodzaju marketing sprzedażowy. Jednak głównym celem podejmowanych tutaj działań nie jest sprzedanie jak największej liczby oferowanych produktów, a właśnie nawiązanie dobrych, procentujących w przyszłości kontaktów z innymi przedsiębiorcami, którzy mogą okazać się odbiorcami proponowanych, produkowanych przez dany zakład komponentów czy podzespołów. Należy pamiętać, że współcześnie znalezienie naprawdę godnych zaufania partnerów jest bardzo trudne, dlatego tak dużym powodzeniem cieszą się działania podejmowane przez takie organizacje, jak na przykład BNI Polska.

Głównym celem tej organizacji jest właśnie pomoc przedsiębiorcom w nawiązywaniu kontaktów biznesowych. Choć członków BNI wciąż przybywa, można powiedzieć, że jest to organizacja elitarna. Każdy ubiegający się o przyjęcie do grona zrzeszonych tu przedsiębiorców jest odpowiednio sprawdzany. Dzięki temu można być pewnym, że polecony przez członków BNI kontrahent jest godny zaufania. Pośredniczenie w nawiązywaniu indywidualnych kontaktów biznesowych to jednak nie jedyna forma działalności organizacji. BNI oferuje także konferencje biznesowe oraz szkolenia, których poziom merytoryczny jest bardzo wysoki. Podczas tych spotkań oczywiście również można nawiązać szereg procentujących w przyszłości kontaktów, a tym samym po prostu prowadzić działania networkingowe.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *