Czy warto skorzystać z technologii VoIP przy prowadzeniu działalności gospodarczej?

VoIP jest skrótem od Voice over Internet Protocal i oznacza nowoczesną technologię przesyłania głosu na odległość za pośrednictwem sieci internetowej. Takie rozwiązania coraz częściej są wykorzystywane na gruncie prowadzenia działalności gospodarczej, w różnych branżach. Czy rzeczywiście warto sięgnąć po technologię VoIP?

Telefonia VoIP

Dzięki rezygnacji z tradycyjnej telefonii, czy to stacjonarnej, czy komórkowej, na rzecz telefonii VoIP wykonywanej za pośrednictwem internetu, można obniżyć koszty bieżącego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Ma to szczególne znaczenie w tych branżach, które do kontaktu z klientami i kontrahentami wykorzystują łącza telefoniczne. Mowa tu o telesprzedaży, firmach Call Center i przedsiębiorstwach z rozbudowanym systemem Contact Center.

Współczesna telefonia VoIP pozwala na wykonywanie tradycyjnych rozmów telefonicznych, a także na przeprowadzanie wideokonferencji czy organizację wirtualnej centrali telefonicznej, za pośrednictwem sieci internetowej i dostarczanego przez usługodawcę oprogramowania. Nie trzeba przy jej wdrażaniu wymieniać dotychczas użytkowanych telefonów – stacjonarnych i komórkowych. Wystarczy, aby wyposażyć je w odpowiednie bramki VoIP lub aplikacje służącego do tego samego celu oraz mieć w firmie dostęp do szerokopasmowego internetu.

Korzyścią zastosowania telefonii VoIP dla firm jest zmniejszenie kosztów ponoszonych na telekomunikację, wygoda działania systemu i jego elastyczność w dostosowywaniu się do zmieniających się warunków otoczenia. Cena pojedynczych połączeń, zarówno krajowych stacjonarnych, jak i komórkowych czy międzynarodowych jest konkurencyjnie niska w telefonii VoIP, a w niektórych przypadkach można dzwonić całkowicie za darmo.

technologia voip a prowadzenie bizesu

Ta technologia pozwala na wdrożenie przy minimalnych nakładach inwestycyjnych wirtualnej centrali telefonicznej, nawet w małych firmach. Działa ona tak samo dobrze, jak centrala stacjonarna, ale nie wymaga zakupu specjalistycznych urządzeń i budowy całej infrastruktury sieciowej. Można ją obsługiwać za pomocą każdej przeglądarki internetowej, z dowolnego miejsca, w którym użytkownik posiada dostęp do sieci internetowej.

Skuteczność pracowników Call Center

Właściciel firmy, w której funkcjonuje dział Call Center lub przedsiębiorstwa zajmującego się outsourcingiem usług typu Call Center skorzysta na wdrożeniu do swojej działalności wirtualnej centrali telefonicznej, opartej o technologię VoIP. Telefonia VoIP dla firm, świadczona między innymi przez firmę Datera na polskim rynku telekomunikacyjnym, umożliwia raportowanie i analitykę strategii przydzielania połączeń konsultantom. Można w praktyce sprawdzić, czy pomoc jest udzielana klientom w wystarczająco krótkim czasie i czy wszystko działa tak, jak zakładano. Kierownik może w prosty sposób, w trybie online, korzystając z dowolnej przeglądarki internetowej sprawdzić, czy dział wsparcia technicznego i Call Center odpowiada na każdy telefon i zgłoszenie klienta.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *