Speeder Bike z Gwiezdnych Wojen na biegunach dla dzieci

Jeśli coś się robi to się to robi z miłości do bliskich osób. Pewien inżynier zafascynowany Gwiezdnymi Wojnami postanowił na pierwsze urodziny swojej córki zbudować Speeder Bike’a. Wymagało to wiele godzin pracy i zaangażowania.

Model 74-Z Speeder Bike jest znany z filmu Gwiezdne Wojny: Część VI: Powrót Jedi (1983), w którym Luke Skywalker i księżniczka Leia ścigają swoich wrogów w lesie na księżycu Endor.

latający bike ze star wars dla małych dzieci bujany fotel z gwieznych wojen

szturmowiec z gwiezdnych wojen na biegunach dla dzieci

W przeważającej części fasada speeder jest oparta na oryginalnej koncepcji rysunku filmowego znalezionego w sieci. Jednak podstawowe materiały filmowe nie wystarczyły. Trzeba było uzupełnić luki ze zdjęć wysokiej jakości oraz dopasować materiały, aby nie były łamliwe.

Ogólny projekt to 3 główne części: Kadłub, Wahacze/rama i elektronika.

  • Po pierwsze brana jest pod uwagę stabilności bezpieczeństwo najmłodszych od 1 -5 lat. Sztywny szkielet z solidnej sklejki dał podstawę jak i uchwyt do montażu z wysięgnikiem. Powłoka została wydrukowana na drukarce 3D.
  • Wahacze były źródłem wielkiej narady. Masa Speedera z wagą dziecka oraz poszukanie domyślnego środka ciężkości były nie lada wyzwaniem. Rozwiązaniem było użycie dwóch podpór w centrum biegunów do mocowania po obu stronach drewnianego szkieletu Speedera. Sam projekt ma również możliwość, aby z łatwo wymienić wahacze. Jednak nadal trzeba dobrze pomyśleć aby rozplanować obciążenie.
  • W zakresie elektroniki nie będziemy wchodzić za dużo w szczegóły. Użyto żarówek LED z dźwiękiem blastera i przyciskami na panelu sterowania oraz turbiny energii. Początkowo miał zostać użyty miotacz z zabawki, ale jego obwody były zbyt delikatne co skończyło się uszkodzeniem procesora dźwięku podczas montażu. Dlatego zamontowano prostą diodę LED dla blastera oraz moduł do odtwarzania dźwięku. Natomiast turbina to komórka energii z prostym obwodem z niewielkim silnikiem prądu stałego od spryskiwacza przedniej szyby samochodu.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *