Farba, która utwardza przedmioty

Każdy z pewnością zdaje sobie sprawę z tego, iż każdy wybuch w pomieszczeniu może przyczynić się do rozwalenia ścian nawet, kiedy są to niezwykle solidne, grube mury. Podobnie jest, gdy chodzi o upadek płytki ceramicznej z konkretnej wysokości. Naukowcy wynaleźli jednak specjalną farbę, która powoduje, iż elementy te pomimo wybuchu i upadku z dużej wysokości, pozostają w swoim pierwotnym stanie. Jak to możliwe? Wydaje się, że to bajka, ale nie.

Wymyślono farbę, która chroni mury, a także inne przedmioty przed rozerwaniem, czy połamaniem. Nawet jajko malując tym specyfikiem, upadając z kilku czy kilkunastu metrów pozostaje w swoim pierwotnym stanie. Malując ściany w domu tym nowoczesnym produktem, można zyskać pewność, że w razie wybuchu ściany te pozostaną na swoim miejscu, w stanie nienaruszonym.

W zasadzie jeszcze nie wiadomo, w jakich konkretnie celach będzie stosowana taka farba, ale jedno jest pewne, to naprawdę działa. Niestety farba ta znana jest i wynaleziona została poza granicami naszego kraju. Wynalazca jednak na pewno nieźle na tym zarobi.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *