Farba, która utwardza przedmioty

Każdy z pewnością zdaje sobie sprawę z tego, iż każdy wybuch w pomieszczeniu może przyczynić się do rozwalenia ścian nawet, kiedy są to niezwykle solidne, grube mury. Podobnie jest, gdy chodzi o upadek płytki ceramicznej z konkretnej wysokości. Naukowcy wynaleźli jednak specjalną farbę, która powoduje, iż elementy te pomimo wybuchu i upadku z dużej wysokości, pozostają w swoim pierwotnym stanie. Jak to możliwe? Wydaje się, że to bajka, ale nie.

Wymyślono farbę, która chroni mury, a także inne przedmioty przed rozerwaniem, czy połamaniem. Nawet jajko malując tym specyfikiem, upadając z kilku czy kilkunastu metrów pozostaje w swoim pierwotnym stanie. Malując ściany w domu tym nowoczesnym produktem, można zyskać pewność, że w razie wybuchu ściany te pozostaną na swoim miejscu, w stanie nienaruszonym.

W zasadzie jeszcze nie wiadomo, w jakich konkretnie celach będzie stosowana taka farba, ale jedno jest pewne, to naprawdę działa. Niestety farba ta znana jest i wynaleziona została poza granicami naszego kraju. Wynalazca jednak na pewno nieźle na tym zarobi.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *