Czy sprzedaż ubezpieczeń i polis, to dobry sposób na biznes?

Zastanawiasz się nad tym, by sprzedawać produkty ubezpieczeniowe oraz polisy na życie, wielu uznanych firm, i zamierzasz to robić w ramach stworzonej i prowadzonej przez ciebie działalności? Pamiętaj, iż konkurencja w tej branży jest bardzo duża, na sam start przygotuj około 40-100 tysięcy złotych, i nie uważaj że jest to kwota zdecydowanie przewyższająca rzeczywiste oczekiwania i potrzeby, wręcz przeciwnie bardzo szybko przekonasz się, iż jest zupełnie inaczej.

Już samo wynajęcie lokalu, jego adaptacja, dzierżawa i dostosowanie do potrzeb, to koszt tysiąca złotych co miesiąc, a w atrakcyjnym miejscu i przy dużo większej powierzchni tego typu cena wzrasta. Podobnie zresztą jak zakres prowadzonej działalności, jeśli chcesz dotrzeć do większej ilości konsumentów, musisz postawić na reklamę, a ta tania na pewno nie będzie. Miesięcznie możesz się liczyć nawet z kilkoma tysiącami złotych jakich niezbędne będzie przeznaczenie na taki cel, uważasz że koszta są duże do tego by rozpocząć ten biznes?

Pewnie istnieje też ryzyko, lecz nie wspomina się o najważniejszym, a mianowicie popycie na tego typu usługi jak i bardzo wysokich prowizjach, jakie w tym biznesie są czymś często spotykanym. 

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *