Rośnie popularność mediów społecznościowych

Social media z impetem zdobywają coraz ważniejszą pozycję w dzisiejszym świecie. To właśnie dzięki nim bardzo szybko rozprzestrzeniają się informację, to za ich pośrednictwem organizowane są różne ogólnokrajowe spotkania, to dzięki nim szybko dowiadujemy się o najnowszych trendach i życiu wyznającym zasadę „slow”.

Nie można zaprzeczyć, że ich wpływ na nasze codzienne życie staje się coraz większy, a ich popularność ciągle rośnie. Skąd tak duża popularność mediów społecznościowych? 

Wykorzystują różne kanały przekazu, pozwalają użytkownikom mieć poczucie stworzenia „więzi” – a to jest niezwykle ważne.social media sa jak siec

Blogi internetowe to początek ery mediów społecznościowych.

Pierwsze blogi pojawiły się w roku 2000. Nikt wtedy nie podejrzewał, że to początek ery social mediów, czyli takich platform i serwisów internetowych, które pozwalają na prowadzenie niemalże interaktywnego dialogu w sieci. Serwisy, których rolą było właściwie tylko przekazywanie treści, zyskiwały na popularności. Niedługo potem nastał istny szał na YouTube, który pozwalał na udostępnianie materiałów multimedialnych, na naprawdę szeroką skalę. I choć YouTube wciąż cieszy się dużą popularnością, to nie ma wątpliwości co do tego, że król w obszarze mediów społecznościowych może być tylko jeden.

Nikogo nie zdziwi zapewne werdykt: Facebook – niekwestionowany król social media. Platforma, dzięki której przenieśliśmy wiele aspektów swojego życia do internetu.

Reklama dźwignią handlu, nadal.

Nie ma żadnej przesady w stwierdzeniu, że Facebook znacznie przyczynił się do wystąpienia prawdziwej rewolucji, jeśli chodzi o marketing społecznościowy. Budowanie wizerunku marki wkroczyło na zupełnie inny, nowy poziom. To bowiem coś zupełnie odmiennego od istniejących wcześniej bannerów i ulotek.

„Kampania reklamowa przeprowadzona na Facebooku jest wyzwaniem dla każdej osoby zajmującej się marketingiem i działem public relations. Wymaga przygotowania dobrej strategii oraz ciągłego monitorowania wyników i ewentualnej ich optymalizacji.” – mówi Kamil Jankowski z agencji Think Things

Nic nie wskazuje na to, by social media przestały się prężnie rozwijać. Co więcej, przewiduje się, że ich rozwój będzie jeszcze szybszy a wraz z rozwojem mediów społecznościowych nastąpi rozwój kampanii reklamowych, które będą znakomicie dostosowane do nowych kanałów przekazu. Przewiduje się również, że reklama na Facebooku nadal będzie odgrywała bardzo duże znaczenie w budowaniu wizerunku firmy – te przedsiębiorstwa, które do tej pory nie zainteresowały się zaistnieniem w social mediach, za kilka lat mogą mieć poważny problem z reklamowaniem swoich towarów i usług.

Jeśli zainteresował Cię temat mediów społecznościowych – odwiedź stronę agencji Think Things, reklama na facebooku.

Szukasz firmy, która pomoże Ci w prowadzeniu fanpage na Facebooku?
Sprawdź https://www.riseupagencja.pl/facebook/

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *