LINKI SPONSOROWANE JAKO FORMA REKLAMY

Linki sponsorowane to obecnie jedna z najbardziej popularnych form reklamy w internecie. Ich zamieszczenie w przestrzeni internetowej nie wymaga zatrudnienia grafika czy copywritera, dzięki czemu koszt takiej reklamy jest stosunkowo niewielki. Obejmuje jedynie kwotę, którą dana firma lub osoba fizyczna zamawiająca reklamę musi zapłacić serwisowi, w którym linki sponsorowane zostaną zamieszczone.

Link sponsorowany to reklama w formie krótkiego tekstu, który wyświetla się zazwyczaj w wyszukiwarkach internetowych nad wynikami wyszukiwania konkretnego hasła oraz obok nich. Ogromną zaletą jest fakt, że linki sponsorowane nie są wyświetlane na chybił – trafił, ale dostosowywane tematycznie do hasła, które użytkownik wpisuje w wyszukiwarkę. Dzięki temu istnieje większe prawdopodobieństwo, że dane ogłoszenie zainteresuje osobę, która wyszukuje konkretne treści w internecie.

Zazwyczaj ilość linków sponsorowanych na jednej stronie z wynikami wyszukiwania jest ściśle ograniczona. Nad wynikami wyszukiwania wyświetlają się maksymalnie cztery takie linki, zaś obok wyników wyszukiwania – do ośmiu. Na każdej stronie z wynikami wyszukiwania mogą pojawiać się oczywiście inne reklamy.

najskuteczniejsze linki sponsorowane to właściwa reklama na dzisiejsze czasy

Linki sponsorowane mają jeszcze jedną ogromną zaletę, dzięki której cieszą się aż tak dużą popularnością. Reklamodawca płaci za usługę bowiem w systemie CPC – cost per click. Oznacza to, że nie wykupuje się konkretnej ilości wyświetleń takiej reklamy w wynikach wyszukiwania danej wyszukiwarki, ale za konkretną ilość kliknięć w dany link, czyli wejść na stronę. Dzięki temu skuteczność takiej reklamy jest ogromna przy stosunkowo niewielkim koszcie. To jeden z najbardziej efektywnych sposobów reklamy w internecie.

Nie da się zaprzeczyć, że wysokie miejsce danej strony internetowej w popularnej wyszukiwarce często podnosi zyski danej firmy lub zwiększa rozpoznawalność konkretnej witryny. Każda osoba prowadząca swoją własną stronę internetową powinna zastanowić się nad takim rozwiązaniem, gdyż może ono znacząco wpłynąć na późniejsze zyski danej strony www czy konkretnej firmy.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *