Czyszczenie tapicerki i dywanów

W domach, mieszkaniach znajduje się wiele dywanów, które warto odświeżyć. Podobnie jest z tapicerką aut. Rzeczy się brudzą poprzez korzystanie z nich. Rozwiązaniem jest firma czyszcząca takie zabrudzenia. Na początku może to być sezonowa praca dla przyjaciół, znajomych. Z upływem czasu jest szansa na rozwinięcie interesu. Prowadzenie działalności nie wymaga specjalnych kwalifikacji. Wystarczy zakup odpowiednich urządzeń i chęć do pracy. Usuwać zabrudzenia przy pomocy sprzętu ciśnieniowego może każda sprawna osoba.

Niezbędna w tej działalności jest reklama, wydruk ogłoszeń, ulotek, a także wizytówek. Działanie marketingowe pomogą w rozpropagowaniu biznesu. Jeśli klienci będą zadowoleni z usług to sami polecą nas innym. Jest to bardzo pomocne w początkowej fazie. Promocja poprzez marketing szeptany. Do pracy niezbędne są urządzenia czyszcząco – piorące. Koszt zakupu profesjonalnej maszyny to minimum 2,5 tys. złotych. Dodatkowo należy zakupić także środki do prania tapicerki samochodowej i dywanów. Ceny usług uzależnione są od wielkości powierzchni. Dywany o rozmiarze 12 m? to koszt maksymalnie 150 złotych. Kwoty można indywidualnie negocjować z klientami. Na początku zależy nam na pozyskaniu wielu zleceń. Można obniżyć stawki i stać się konkurencyjnym. Taki scenariusz występuje jeśli zajmujemy się klientami prywatnymi. Z kolei pozyskanie firm znacznie może podnieść zyski. Jest to oczywiście kwestia organizacji pracy i dysponowania pracownikami.

Usługi czyszczące są uzależnione od wielu czynników. Nie każdy miesiąc pracy będzie dochodowy. Średnie zarobki są na poziomie kilku tysięcy złotych. Warto pamiętać, aby się nie zrażać i pozyskiwać nowych klientów.

 

 

Rate this post

Możesz również polubić…

2 komentarze

  1. Eryk Grzeszkowiak pisze:

    Potwierdzam. Czyszczenie obić tapicerskich, to trafiony pomysł na biznes, ale żeby wypalił muszą być spełnione pewne warunki. Przy odpowiednim podejściu do tematu można spokojnie wyciągać od 4000 do 10 000 zł. miesięcznie. Wiem, to bo sam się utrzymuję z tego biznesu od lat.

  2. Łukasz pisze:

    Tutaj podobnie jak w większości biznesów wymagana jest cierpliwość, profesjonalizm i dużo pracy.
    Pozdrawiam | czyszczenieauta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *