Inwestycja w złoto i srebro – watościowy kruszec

Wzrost sprzedaży wyrobów jubilerskich rośnie w momencie, gdy klienci dysponują nadwyżką pieniędzy. Mogą sobie wtedy pozwolić na kupno złotych łańcuszków, kolczyków, pierścionków itp. Z kolei im mniej kupują tym dłużej asortyment zalega w sklepach. Ostatnio cena złota jest wysoka.

Co stawia ten kruszec na pozycji lidera pod względem wzrostu z inwestycji. W ciągu 5 lat wartość za uncję wzrosła z 550 dolarów do prawie 1,4 tys. dolarów. Podobnie dobrą koniunkturę ma srebro. Współcześnie coraz częściej wykorzystuje się je w nanotechologii, przemyśle elektronicznym czy pastach do zębów.

Kruszec można także nabywać poprzez mennice oraz specjalistyczne sklepy internetowe. Jest wtedy pewność, że będzie to inwestycja legalna.

W następnej kolejności warto sprzedaż z zyskiem zakupione złoto lub srebro. I tutaj zaczyna się problem, ponieważ rynek nie jest bardzo płynny. W związku z czym najlepiej zwrócić się o pomoc do miejsca, gdzie dokonano zakupu. Właściciele znają kupców, kolekcjonerów i są w stanie pomóc w zawarciu transakcji.

Oczywiście do interesu dopłacić należy marżę oraz podatek od czynności cywilnoprawnych. Sprzedający traci trochę na wartości poprzez dodatkowe koszty, ale jest zadowolony że sprzedał cenny kruszec.

Wniosek jest jeden zainwestuj w którykolwiek z ww. , a na pewno nie stracisz zainwestowanych pieniędzy.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *