Outsourcing w formie sekretariatu

Prowadzenie firmy związane jest z dużymi kosztami. Szczególnie jeśli dopiero rozpoczynamy działalność. W takiej sytuacji właściciele szukają tańszych rozwiązań tzn. zewnętrznych podmiotów. Jest wiele biur rachunkowych, które prowadzą księgowość swoich klientów. Ostatnio także zaczęła się rozwijać działalność sekretariatów w formie outsourcingu. Ciekawe rozwiązanie i całkiem odmienne. Pytanie czy taka forma współpracy stanie się popularna w Polsce.
Do prowadzenie sekretariatu niezbędne są urządzenia biurowe m.in. komputer, drukarka, skaner, kserokopiarka o łącznej wartości około 4 tys. zł. Istotne jest także stworzenie centrali telefonicznej obsługującej kilkanaście numerów. Najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest telefonia internetowa. Telefon stacjonarny wzbudza lepsze zaufanie naszych klientów niż telefon komórkowy. W ten sposób znacznie obniża się koszty swojej działalności. Koszt uruchomienia centrali to około 5,5 tys. zł. Dodatkowo należy także doliczyć koszty wynajmu lokalu. Zewnętrzny sekretariat może obsługiwać jedna osoba przy optymalnej liczbie klientów 10 ? 15. Każdy klient sekretariatu wykupuje określony abonament, w którym ma zapewniony własny stacjonarny numer telefonu. Sekretariat działa w godzinach pracy np. 9-17. W trakcie tego czasu pracownik odbiera telefony, umawia spotkania, prowadzi korespondencje z klientami danej firmy. Sekretarka obsługująca biuro musi także znać swoich abonentów tzn. rodzaj prowadzonej przez nich działalności, terminarze spotkań. Oczywiście powinna być kulturalna, wykształcona, znająca języki obce, a także elokwentna do klientów danej firmy.
Usługa jest konkurencyjna w porównaniu do kosztów utrzymania sekretarki na etacie. Pomimo innowacyjności  prowadzenie administracji przez zewnętrzne firmy może się rozwijać z każdym rokiem.

Przykładowe ceny usług

  • serwis telefoniczny, korespondencja z klientami ? 420 zł
  • rejestrowanie pacjentów ? 320 zł
  • odbieranie korespondencji firmowej ? 60 zł
Rate this post

Możesz również polubić…

Brak odpowiedzi

  1. operator pisze:

    Filmowanie to z pozoru łatwe zajęcie, na wakacjach do własnego użytku to każdy może popisać się swoimi umiejętnościami. Inaczej sprawa wygląda podczas wesela. Nie może być mowy o amartoszczyźnie, tylko profesjonalizm się liczy. Film będzie oglądany przez wielu ludzi, rodzinę i zaangażowanie operatora uwidoczni się podczas seansu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *