Roll up: 5 prostych trików, dzięki którym zaprojektujesz efektywny baner

Roll up to bez wątpienia niezwykle skuteczne narzędzie reklamowe… jeżeli tylko zostanie prawidłowo zaprojektowany. Co należy zatem zrobić, żeby nasz baner reklamowy skutecznie wyróżniał się z tłumu?

Po pierwsze: nie rozpisuj się

Minimalizm jest ostatnio w modzie ? rządzi we wnętrzach domów, na wybiegach i… halach wystawowych. Jak podkreśla initi.pl, roll up aby był skuteczny, powinien wpisywać się w tę tendencję; pod względem objętości ma raczej przypominać SMS-a niż ?Nad Niemnem?. Im mniej słów, tym lepiej, bo nikt nie będzie przecież tracił czasu na zapoznawanie się z całą naszą ofertą. Skup się zatem wyłącznie na tym, co najważniejsze. Dobrym pomysłem jest też duży, zwięzły slogan, który łatwo przyciągnie wzrok i zapadnie czytającym w pamięć.

Po drugie: przemyśl ułożenie tekstu

Ludzie mają swoje przyzwyczajenia czytelnicze ? wykorzystaj to przy projektowaniu roll upu! Na przykład złym pomysłem jest umieszczanie ważnych informacji na samym dole, bo mało kto kieruje tam swój wzrok. Wszystko, co najistotniejsze, powinno znajdować się na wysokości oczu. Zasada jest prosta: górą masz zachęcić do zapoznania się ze swoją ofertą, dół natomiast powinien zawierać dane kontaktowe dla zainteresowanych: numer telefonu, adres e-mail, etc. Możesz też pójść z duchem czasu i umieścić tam odnośniki do portali społecznościowych (Facebook, Twitter, Instagram). Im więcej możliwości skontaktowania się z Tobą, tym lepiej dla klienta.

Po trzecie: postaw na wysokiej jakości grafiki

Ponoć obraz mówi więcej niż tysiąc słów. Dlatego grafiki, których używasz na swoim roll upie, muszą nie tylko nawiązywać do Twojej oferty, ale przy okazji koniecznie powinny być możliwie jak najwyższej jakości, przyjemne dla oka i gustowne. Zwróć też baczną uwagę na ich rozdzielczość, bo zdjęcia poniżej 300dpi będą jedynie odstraszać. Generalnie najlepszym rozwiązaniem jest urządzenie własnej sesji zdjęciowej, choć nic nie stoi na przeszkodzie, żeby skorzystać z darmowych witryn stockowych.

Po czwarte: dobierz odpowiedni rozmiar czcionki

To niby tzw. ?oczywista oczywistość?, ale zdumiewająco wiele firm wykłada się właśnie na tym elemencie. Tymczasem treść na roll upie MUSI być dostrzegalna nawet z daleka! Nie zapominajmy, że roll upy wykorzystuje się przeważnie na różnego rodzaju pokazach i targach, a to miejsca bardzo zatłoczone; nie zawsze każdy będzie mógł łatwo podejść do naszego baneru i doczytać jego treść. Oczywiście warto też pamiętać o odpowiednim różnicowaniu rozmiaru czcionki: nazwa naszej firmy, slogan i inne ważne informacje powinny być pogrubione i odrobinę większe.

Po piąte: nie przekombinuj z liczbą czcionek

Rozmiar czcionki to jedno, ale niemniej ważny jest ich rodzaj. Eksperci doradzają, żeby nie przesadzać z liczbą różnych czcionek ? najlepiej ograniczyć się do dwóch, maksymalnie trzech. Dzięki temu nasz roll up będzie spójny graficznie. I jeszcze jedna rada na koniec: unikaj przesadnie dekoracyjnych fontów, bo są one przeważnie trudne do rozczytania.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *