Zostań prywatnym detektywem

Pragnąc otworzyć biuro detektywistyczne, powinniśmy zacząć od uzyskania odpowiednich uprawnień. W tym celu musimy zdać egzamin, a wcześniej złożyć właściwy wniosek o licencję do komendanta wojewódzkiego policji. Zasady założenia i prowadzenia biura detektywistycznego zawarte są w ustawie z 2001 roku.

Osoba, która chce założyć biuro detektywistyczne, nie może być karana. Nie może też toczyć się wobec niej postępowanie karne. Nieskazitelność detektywa przekłada się na zaufanie wobec niego. Niezbędne jest też przestrzeganie przepisów oraz założeń ustawy. Musimy się z nią zapoznać zanim przystąpimy do egzaminu na licencję.

Po zyskaniu uprawnień niezbędne jest wynajęcie lokalu oraz zakup sprzętu, który pozwoli na wykonywanie zleceń. Warto nawiązać współpracę w policją oraz zatrudnić osobę znającą przepisy. W ten sposób nie naruszymy ich podczas wykonywania zadań. Działalność detektywistyczna musi figurować w rejestrze MSW. Niezbędne jest zezwolenie na broń oraz prowadzenie działalności gospodarczej. 

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *