Nauka angielskiego za granicą

Nie od dziś wiadomo, że podróże kształcą. Nic więc dziwnego, że nauka angielskiego za granicą z roku na rok zdobywa coraz więcej zwolenników. Uczestnicy kursów po powrocie do kraju z reguły posługują się językiem z większą pewnością językową, bardziej płynnie i bez obaw wchodzą w codzienne sytuacje językowe. Konieczność zakupu biletu, wizyta w muzeum, zapytanie o drogę nie kończy się już nerwowym szukaniem słówek z słowniku, czy próbą nauczenia się na pamięć wypisanych wcześniej na kartce zwrotów. Po takiej przygodzie mówienie w obcym języku staje się przyjemnością. Wyzwaniem, które otwiera drzwi do nowych znajomości, doświadczeń i wiedzy. Młodzi ludzie mogą sami zobaczyć, że języki są przepustką do fascynującego świata innej kultury.

Nauka angielskiego za granicą pokazuje, że języki zbliżają. Wystarczy chęć mówienia, by z większymi, czy mniejszymi błędami przekonać się, że mimo innego koloru skóry, historii która stoi za naszym pochodzeniem, w istocie cenimy te same wartości, smucą i cieszą nas te podobne rzeczy. Młodzi ludzie dzięki możliwości porozumiewania się w obcym języku przekonują się, że obcy nie musi znaczyć gorszy, niebezpieczny, jest po prostu inny.

Kluczem do takich doświadczeń są np.: obozy młodzieżowe za granicą. Jak się zabrać do nauki angielskiego za granicą? W przypadku dzieci i młodzieży mamy do wyboru kolonie językowe i obozy językowe. Firma ATAS kieruje swoją ofertę już do uczniów 12-13 letnich. Dla dorosłych górna granica właściwie nie istnieje a rodzaj kursu można elastycznie dopasować do potrzeb językowych, możliwości czasowych i finansowych uczestnika.

Niekiedy, zwłaszcza w przypadku niepełnoletnich dzieci i młodzieży pojawiają się obawy, czy nauka angielskiego za granicą jest bezpieczna. Z doświadczeń ATAS wynika, że na obóz językowy można wysłać bez obaw nawet młodszych gimnazjalistów. Jeśli korzystamy z oferty sprawdzonego pośrednika, tak jak w przypadku ATAS mamy pewność, że pobyt spędzony na kursie angielskiego jest przemyślany w najdrobniejszych szczegółach. Strona internetowa firmy zawiera szczegółowe opisy formalności związanych z wyjazdem, programu zwiedzania, są dostępne dane kontaktowe do osób na miejscu. Zamieszczono również listę rzeczy niezbędnych na wyjazd (pomyślano nawet o poduszce pod głowę do autokaru i drobnych na toaletę).

Nauka angielskiego za granicą jest obecnie popularnym sposobem na spędzanie wakacji nie tylko wśród młodzieży. Warto dodać, że nie jest to atrakcja zarezerwowana tylko dla najlepiej zarabiających Polaków. W zależności od zasobów finansowych do wyboru są wyjazdy autokarowe, transport lotniczy, pobyty tygodniowe lub dłuższe o różnym standardzie zakwaterowania.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *