Własny biznes: monitoring w restauracji

Prowadzenie własnej restauracji wymaga pasji i zaangażowania, ale również umiejętności myślenia pragmatycznego. Pewne rozwiązania są dziś uważane za niezbędne w tego typu biznesie. Jednym z nich jest usługa monitoringu.

Pierwsza zasada w restauracji: szybko i sprawnie

W restauracjach zwykle wszystko odbywa się szybko ? zamawianie, gotowanie, jedzenie. Goście oczekują nie tylko wyjątkowo dobrych dań, ale również sprawnej obsługi. Nikt z nas nie lubi przecież długo czekać na posiłek, kiedy jesteśmy głodni. W tak szybkim tempie nie sposób dopilnować wszystkiego. Ile razy zdarzyło Ci się, że ktoś nie zapłacił za posiłek? A może kucharz, zamiast przygotowywać dania, zrobił sobie godzinną przerwę w najbardziej gorącym czasie? Wydawać by się mogło, że na tego typu sytuacje nie mamy wpływu, ale w dzisiejszych czasach z pomocą przychodzą systemy monitoringu, które pozwalają na większą kontrolę tego, co dzieje się w pomieszczeniach restauracji.

Gdzie zamontować kamerę?

Jeżeli już zdecydowaliśmy się na zamontowanie kamer w naszej restauracji ? zastanówmy się, gdzie będzie najlepiej je umieścić. Warto w tym momencie przypomnieć sobie przeszłe zdarzenia, ale też zastanowić się nad tymi potencjalnymi. Zwykle właściciele restauracji decydują się na umiejscowienie kamer w kuchni, w sali dla gości lub przy kasie. Są to miejsca najbardziej zagrożone nieuczciwym zachowaniem bądź niezamierzonymi pomyłkami, które bez problemu wyjaśnisz dzięki monitoringowi.

restauracja i kamery

Jak dobrać usługę monitoringu?

Na rynku istnieje dużo ofert monitoringu dla restauracji. Szczególną popularnością cieszą się ostatnio kamery IP, które działają na zasadzie połączenia przez WiFi. Takie rozwiązanie nie zawsze jest jednak bezpieczne ? zwykłe kamery IP korzystają z niezabezpieczonych serwerów, a więc obrazy z Twojej kamery mogą dostać się w ręce niemalże każdego. Nowością na rynku jest kamera Zerkam, która umożliwia monitoring na żywo z podglądem z każdego urządzenia mobilnego. Obrazy nagrywane są przez nią na specjalnie szyfrowanym serwerze, a dzięki działaniu w chmurze mogą być przeglądane z każdego miejsca i o każdej porze. Jakie są jeszcze plusy tego typu rozwiązania? Prostota instalacji oraz powiadomienia o alarmach, które możesz otrzymywać drogą e-mail lub poprzez specjalną aplikację.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *