Bezpieczeństwo na stoku ? sprawdź jak o nie zadbać

Wyjazd na narty niesie ze sobą wiele radości, ale jednocześnie stanowi zagrożenie dla zdrowia. W ścisłym sezonie musisz liczyć się z ciasnymi trasami i możliwością zderzenia z innym sportowcem. Z kolei pod koniec sezonu warunki pogodowe ulegają pogorszeniu. Zanim wybierzesz lokalizację i spakujesz walizkę, koniecznie zobacz, jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie dla siebie i bliskich.

Jak znaleźć tanie ubezpieczenie narciarskie?

Nie dość, że wydajesz na sprzęt sportowy, dojazd, zakwaterowanie, wyżywienia i karnety narciarskie, musisz jeszcze wykorzystywać budżet urlopowy na ubezpieczenie narciarskie? Takie podejście sprawia, że część narciarzy decyduje się na wyjazd bez ochrony. Albo im się uda i będą zadowoleni, albo doznają urazu i wydadzą znacząco więcej na leczenie. Wszystko przez to, że nie wszyscy wiedzą, jak szukać tanich ubezpieczeń.

?Popularne? nie oznacza ?tanie?. Jeśli korzystasz z oferty danego towarzystwa ubezpieczeniowego tylko dlatego, że ma chwytliwe hasło lub plakat z narciarzami, winę za przepłacanie ponosisz Ty. Zamiast wybierać popularne oferty, sam zdecyduj, co dla Ciebie najlepsze. Wpisz dane dotyczące wyjazdu i podróżników (Twoje i Twoich bliskich) w internetową porównywarkę polis. Otrzymasz listę dopasowanych do Twoich oczekiwań ofert ubezpieczeniowych i ocenisz, która rzeczywiście jest właściwa: i kompleksowa, i tania.

Jeśli zależy Ci na oszczędności, pojedź na narty pod koniec sezonu, np. w marcu lub kwietniu. Warunki pogodowe będą nieco gorsze, za to ceny znacząco niższe. Sprawdź, dokąd się wówczas udać: https://kioskpolis.pl/wyjazd-na-narty-w-marcu-jakie-kierunki-wziac-pod-uwage/.

Ochrona zdrowia na alpejskim stoku

W większości narciarskich regionów na terenie Europy ? w państwach wchodzących w skład Unii Europejskiej lub mających z nią porozumienie ? możesz korzystać z darmowej państwowej opieki medycznej w ramach NFZ-u. Jak to zrobić? Przed wyjazdem musisz wyrobić kartę EKUZ, czyli Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Dzięki niej będziesz mógł leczyć się za darmo w takim samym zakresie, jaki przysługuje obywatelom tego kraju. Koniecznie sprawdź, czy opieka zdrowotna w tym państwie nie została sprywatyzowana. Jeżeli tak, Ciebie też będą obowiązywały opłaty, nawet jeśli w Polsce dana usługa jest nieodpłatna.

Dzięki karcie EKUZ wyleczysz drobne urazy, nie ponosząc strat finansowych i nie musząc natychmiast wracać do Polski. Jak wspomnieliśmy, nie zawsze jednak karta się sprawdzi. Kiedy w grę wchodzą bardziej skomplikowane czy specjalistyczne usługi (np. konsultacja u lekarza innego niż rodzinny), swoją funkcję spełni ochrona kosztów leczenia zawarta w ubezpieczeniu narciarskim. Upewnij się, że jest wysoka. Powinna sięgać min. 30 tys. euro.

Dlaczego warto mieć polisę na narty?

Istnieje jeszcze jeden powód, dla którego warto mieć ubezpieczenie narciarskie. Podczas gdy EKUZ działa tylko jako ochrona zdrowia, polisa na narty może zawierać także inne cenne elementy. Dzięki OC nie zapłacisz odszkodowania z własnej kieszeni, jeśli przypadkowo uszkodzisz czyjeś mienie. Z ochrony bagażu skorzystasz w razie jego utraty, kradzieży, zagubienia czy zniszczenia. Możesz też objąć ochronę sprzęt elektroniczny (telefon, tablet, laptop, kamerę, aparat?) i sprzęt sportowy (kask, buty, narty, deskę?).

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *