Dlaczego legenda Apple nie ma sobie równych? Co świadczy o tak dobrym statusie marki?

Apple to nie jest zwykła firma, bo unosi się nad nią aura niezwykłości. Jej produkty określane są jako ekskluzywne i wyjątkowe, a co równie ważne – nie dla wszystkich. Zaporowa cena robi swoje, co jednocześnie jeszcze bardziej wpływa na ową niedostępność. Zupełnie inną politykę w kwestii dostępności prowadzi Android, bo telefony z tym systemem są i bardzo drogie, i bardzo tanie. Każdy zatem może sobie pozwolić na taki zakup. Jak to się stało, że Apple ma dzisiaj taki status?

Apple, jakość sama w sobie

Za wszystko odpowiedzialny jest nieżyjący już dziś Steve Jobs, czyli współzałożyciel firmy Apple. To on dzięki swojej charyzmie i wrodzonemu talentowi przekazywania swoich idei stworzył prawdziwie kultową markę, z którą utożsamiają się miliony ludzi na całym świecie. Niezależnie, czy jesteśmy w zatłoczonym nowojorskim centrum miasta, w małym mieście, gdzieś w środkowej Azji czy na krańcach południowej Europy – w każdym z tych zakątków logo Apple?a, czyli ?nadgryzione jabłuszko? przywodzi na myśl doskonałej jakości komputery i telefony. Dlatego też, gdy tylko pojawiają się wieści o premierze nowego modelu, czuć poruszenie. Zresztą tak samo będzie w 2019 roku, bo Apple szykuje nowości!

Bezkonkurencyjny początek

IPhone, czyli sztandarowy telefon marki Apple ma tę przewagę nad innymi modelami wyposażonymi w system Android, że pojawił się o wiele wcześniej. Funkcjonował więc na rynku, na którym nie było jeszcze tak dużej konkurencji. Tworząc grono swoich fanów, coraz bardziej przyzwyczajał do swoich produktów. Niektórych na przykład dziwi, jak można tyle płacić za telefon (ceny iPhonów są przecież legendarne), a właśnie to w tamtych czasach – w tych początkach warto szukać odpowiedzi na to pytanie?

Z drugiej strony nie ma co ukrywać, że firma Apple mimo upływu lat stale tworzy niezwykle stylowe, jakościowe telefony, więc nawet jak będziemy doszukiwać się innych przyczyn sukcesu, to i tak najważniejszym wyznacznikiem tak silnej rynkowej pozycji jest niezmienność. Po prostu, kupując iPhone?a wiemy, co dostaniemy, nie będzie przykrej niespodzianki, a wręcz przeciwnie – otrzymamy więcej niż u konkurencji.

Ekosystem łączący wszystkie urządzenia

Co zwraca uwagę – urządzenie Apple mają dość ograniczony zakres specyfikacji sprzętowych, ale jak ktoś myśli, że to wada, to jest w błędzie. To, co dla niektórych jawi się jako negatywna oznaka, tak naprawdę jest dokładnie przemyślane. Dzięki temu, że występuje tak mała liczba konfiguracji, iOS (czyli system operacyjny Apple) płynnie działa również na starszych modelach.

Co ważne, iPhony preferują współpracę tylko z innymi produktami Apple. Stworzony został wydajny ekosystem, który łączy wszystkie urządzenia, czyli komputery Mac, iPhony oraz iPady w jeden organizm, zapewniają niezakłóconą, płynną pracę. Zasada jest prosta – jak chcemy poczuć w pełni siłę produktów Apple?a, nie powinniśmy poprzestać na jednym urządzeniu, lecz zainwestować w kolejne, aby poczuć prawdziwą funkcjonalność.

Oczywiście, poprzestając tylko na iPhonie, nie będziemy żałować, bo tego typu telefon jest jednym z lepszych na rynku. Być może jednak tak polubimy tę markę, że będziemy chcieli stworzyć sobie większy zestaw z ?nadgryzionym jabłuszkiem??

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *