Winiarnia

Wino jest popularnym alkoholem w zachodniej Europie. Ostatnimi czasy także staje się doceniane w Polsce. Zapewne jest to związane z coraz częstszym sączeniem lżejszych trunków niż mocnych napojów. Jednym z rozwiniętych sklepów winiarskich jest marka dobrewina.pl. Sieć oferuję wina z całego świata. Sukces tego biznesu polega na własnej selekcji, bezpośrednim imporcie oraz odpowiednim podejściu do klienta.
Oferta franczyzy skierowana jest to przedsiębiorców, którzy mają doświadczenie w kreowaniu nowych kontaktów oraz sprzedaży bezpośredniej. Jest to stały kontakt z ludźmi, dlatego należy być sympatycznym do innych,  jednocześnie wykazywać inicjatywę. Nie jest wymagane doświadczenie w branży winiarskiej. Powierzchnia sklepu z winami  to około 40 m?. Z kolei sam lokal powinien być w mieście minimum 100 tysięcznym. Sama lokalizacja uzgadniana jest z franczyzodawcą. Są to przede wszystkim osiedla na przedmieściach, przy drogach dojazdowych do tych osiedli.
Nowi kooperanci mają wsparcie w postaci analizy i oceny lokalizacji, pomoc podczas organizacji sklepu, szkolenia wstępne, dogodne możliwości handlowe, bezpieczne rozwiązania logistyczne i organizacyjne oraz doświadczenie i wiedzę poprzedników.
Wino staje się stylem życia, poprzez podróże zagraniczne Polaków. Kraje śródziemnomorskie, tamtejsza kuchnia i kultura sprawiają, że trunek z winogron jest coraz bardziej doceniany.

Koszt inwestycji: 35 ? 50 tys. zł

Wartość butelki: 30 zł

Zwrot inwestycji: po 3 latach

Sezonowość sprzedaży: najlepiej październik ? grudzień, gorzej podczas wakacji

Rate this post


Czytelnicy szukali również:

  • winiarnia
  • https://superbiznes eu/winiarnia/

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *