Ścianki aluminiowe szklane – nowoczesny i stylowy sposób zabudowy

Świetnym sposobem na estetyczne i funkcjonalne podzielenie przestrzeni jest zastosowanie ścianek działowych. Obecnie modne stało się sięganie przede wszystkim po ścianki o dużej przezierności. Bardzo efektownie prezentują się konstrukcje szklane, które mają szerokie zastosowanie. Świetnie odnajdują się w domach, placówkach medycznych, mieszkaniach, biurach, instytucjach państwowych itd. Za ich pomocą można optycznie powiększyć pomieszczenie, rozjaśnić je. Pozwalają na stworzenie niepowtarzalnego wystroju, spersonalizowanie pomieszczenia. Szkło pasuje dosłownie do wszystkiego, można łączyć je z różnymi materiałami. Wykonane z niego ścianki działowe prezentują się bardzo efektownie.

Nowoczesne i estetyczne ścianki szklane aluminiowe o szerokim zastosowaniu

Szklane ścianki działowe idealnie sprawdzają się zarówno w biurze, jak i w domu. Są one uniwersalne, funkcjonalne, estetyczne. Odznaczają się także dużą wytrzymałością, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technik obróbki szklarskiej. Do produkcji szklanych ścianek używa się szkła hartowanego, laminowanego, o zwiększonej odporności na uszkodzenia mechaniczne. Jest to świetna alternatywa dla klasycznych ścian. Pozwala zaoszczędzić sporo miejsca, możliwe jest także dostosowanie ścianek działowych do zmieniających się potrzeb i preferencji. Jedną z ogromnych zalet ścianek wykonanych ze szkła jest to, że pozwalają one na optyczne powiększenie pomieszczenia. Duże przeszklenia są wręcz modne, wpuszczają do pomieszczenia naturalne światło, co optycznie je rozjaśniania. Zastosowanie ścianek szklanych ułatwia komunikację między pracownikami i domownikami. Idealnie sprawdzają się w przypadku nowoczesnej architektury, będą świetną opcją w przy wystroju industrialnym. Można wybrać szklane ścianki działowe wzbogacone o drzwi, wykonane ze szkła giętego lub zdobionego. Na korzyść tego typu konstrukcji przemawia łatwość montażu. Możliwe jest nawet zamontowanie na nich specjalnych rolet, co pozwala na ich częściowe lub całkowite zasłonięcie.

Dlaczego warto wybrać ścianki aluminiowe przeszklone?

Ścianki działowe pozwalają na funkcjonalne podzielenie pomieszczenia, wyodrębnienie dwóch osobnych przestrzeni. Jeśli ktoś chciałby wydzielić dodatkowy pokój, ale nie ma możliwości zwiększenia metrażu, to ścianki działowe będą idealne. Takie rozwiązanie sprawdzi się zarówno w przestronnych wnętrzach, jaki w przypadku niewielkich pomieszczeń. Można zaznaczyć wyraźne granice między kuchnią a jadalnią, sypialnią a garderobą. Ścianki działowe ze szkła świetnie nadają się do wydzielenia pojedynczych boksów w obiektach handlowych. Odnajdą się także w przestrzeni biurowej. Na powierzchni szkła można wykonać ciekawe wzory lub zastosować specjalne naklejki. Ścianki szklane są bezpieczne, mają odpowiednią grubość, specjalne ą konstrukcję, zapewniają przepuszczalność światła. Nie są podatne na stłuczenia, ale jeśli już dojdzie do uszkodzenia ich powierzchni, to nie rozpadną się na ostre kawałki stanowiące zagrożenie. Ścianki działowe pozwalają obserwować otoczenie, ale jednocześnie wygłuszają pomieszczenie, zapewniają wysoką izolacyjność cieplną i szczelność.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *